A budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban található a Globus konzerv egy, fekete-fehér, 1940-50-es évekből származó grafikus reklámja. A képen egy elégedett mosolygó hölgy látrható előtte egy asztalon befőttek, zöldégek, háta mögött egy nagy konzervdoboz, rajta a felirat: Globus konzerv. egészséges, ízletes.
A fényképen egy sótartó látható tetővel. Marhaszaruból készült, a teteje fából, a fülei díszítetlenek. A tárgy használt. Méretei: magassága: 13 cm, szájátmérője: 7,5 cm. Az eredeti tárgy megtekinthető Miskolcon a Herman Ottó Múzeumban. Az ilyen sótartók közül a legrégebbi a kiskunsági sóstülök.
A Wekerletelep Budapest egyik városrésze a XIX. kerületben. A sajátos karakterű városrész a 20. század elején keletkezett az akkor Kispesthez tartozó területen végrehajtott tervszerű állami építkezés eredményeként. Építése 1908-ban kezdődött meg Wekerle Sándor politikus, miniszterelnök és egy ideig pénzügyminiszter kezdeményezésére. A miniszterelnök nagyszabású építkezési programja 1909-től fokozatosan megvalósult, s egyre több lakó érkezett a telepre. A munkástelepen az 1925. év végéig összesen 1007 ház épült 4412 lakással. Két- három-és négy lakásos földszintes, valamint hat, nyolc és tizenkét lakásos kétszintes épületeket emeltek. Ekkor épült a képen látható kétszintes sarokház az Esze Tamás utca 24. szám alatt.
A Szent György Nagyvértanú szerb ortodox templom Budapest V. kerületében a Szerb utca és a Veres Pálné utca kereszteződésében 1733-ban épült. A harangtorony 1752-ben készült el, és a főhomlokzat is ekkor nyerte el mai, végleges képét. A barokk templom kertjét kőfal kerítés határolja, melynek kert felőli oldalába a Pesten eltemetett szerb hívek sírköveit építették be. A kerítés Szerb utca-Veres Pálné utcai sarkán egy képfülkében a Sárkányölő Szent Györgyöt ábrázoló kerámiakép látható._x005F_x000D_
Radics Milán a National Geographic magazin fotográfosának foto- és multimédiás kiállítása 2009. február 4-én nyílt meg a debreceni Kölcsey Központban. A rendezvény támogatója a Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Kht volt. A kiállítás témája a puszta jelképének számító "magyar szürke". A kiállításhoz a megnyitó napján több, a magyarság és Debrecen történelméhez kapcsolódó rendezvényt is szerveztek. A képen a meghívó található.