A hívóképen (első két kép) „Az európai parasztházak” című sorozat egyik kártyája: Svájci parasztház (Berni-felvidék). A kártya képes oldalán alpesi életkép parasztházzal, szarvasmarhákkal, alul a Liebig-húskivonat doboza. A hátoldalon német nyelvű termékismertető olvasható: „»Ez a kedvenc ételem« – mondják néhányan valószínűleg, mikor eléjük teszik az ételt. Ahol azonban a Liebig-féle húskivonatot használják, ott minden étel ízletes, hiszen levesek, húsok, főzelékek, raguk, szószok nyomban semmi mással össze nem hasonlítható, jobb ízt kapnak, miután a kitűnő adalékszert »megismerték«.” Alatta ismeretterjesztő szöveg a Berni-felvidékről: „A Berni-felvidék, az alpesi turisták egyik kedvenc úti célja – Lauterbrunnen, Grindelwald – parasztházaiban az úgynevezett hegy(vidék)i stílusú házak őstípusa fedezhető fel. A pince és a földszint kőből épül, míg a felső szintek fából, és faragással gazdagon díszítettek. A lakosok túlnyomórészt állattenyésztésből, tejgazdálkodásból, sajtkészítésből élnek. Szarvasmarháik a legnemesebb fajták közé tartoznak.” / A 19-20. század fordulójáról származó Liebig-reklámkártya a budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.
A hívóképen (első két kép) a „Rajna” című sorozat egyik kártyája: Folyami malom a Rajnán. A kártya képes oldalán egy hajómalom látható a folyón, alul a Liebig-húskivonat doboza. Hátoldalán részletgazdag grafika német nyelvű felirattal: „ A palackozandó kivonat folyósításához alkalmazott gépek a Liebig Társaság antwerpeni főtelephelyén.” / A 19-20. század fordulójáról származó Liebig-reklámkártya a budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.
A hívóképen (első két kép) „A képek Hollandiából” című sorozat egyik kártyája: Vidéki házberendezés (Marken-sziget). A kártya képes oldalán jellegzetes holland házbelső családi életképpel, felül a Liebig-húskivonat doboza. A hátoldalon német nyelven a termék adatai, illetve egy, a húskivonattal készíthető recept (rombuszhal szósszal) leírása olvasható. Balra monokróm grafika: nő holland népviseletben. / A 19-20. század fordulójáról származó Liebig-reklámkártya a budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.
A hívóképen (első két kép) „A jelenetek egy étterem életéből” című sorozat 5. kártyája: „Kosztjáról (ellátásáról) lett híres az étterem.” A kártyasorozat egy képzeletbeli korabeli étterem történetét jeleníti meg a kezdetektől a hírnév eléréséig. A kártya képes oldalán egy múlt századfordulós éttermet (lokált) ábrázoló életkép, alul a Liebig-húskivonat doboza. A hátoldalon német nyelven termékismertető, illetve egy, a húspeptonból készíthető recept (erőleves betegek számára) leírása olvasható. Balra monokróm rajz: ételt kóstoló szakácsnő. A termékismertető szövege: „A Liebig Társaság húspeptonja, amely Dél-Amerikában készült Prof. Dr. Kemmerich szisztémája (módszere) alapján, rendkívül könnyű emészthetősége és magas tápanyagértéke miatt kitűnő tápszer és erősítőszer gyengék, vérszegények és betegek, főként gyomorbetegségekkel küzdők számára. Alkalmazása ajánlott lenne a betegétkeztetésben.” / A 19-20. század fordulójáról származó Liebig-reklámkártya a budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.
A hívóképen (első két kép) „A jelenetek egy étterem életéből” című sorozat 4. kártyája: „Ej, milyen hamar megváltozott!” A kártyasorozat egy képzeletbeli korabeli étterem történetét jeleníti meg a kezdetektől a hírnév eléréséig. A kártya képes oldalán egy múlt századfordulós éttermet (lokált) ábrázoló életkép, alul a Liebig-húskivonat doboza. A hátoldalon német nyelven a termék adatai, illetve egy, a húskivonattal készíthető recept (ürüborda kelkáposztában) leírása olvasható. Balra monokróm rajz: töprengő konyhafőnök. / A 19-20. század fordulójáról származó Liebig-reklámkártya a budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének darabja.