A Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet Plakáttárában található fekvő plakáton a Dargay Attila rendezte rajzfilmváltozatot hirdetik. Fehér alapon stilizált piros és zöld virágokból álló keretben baloldalt három sorban egymás alatt hat fekete-fehér filmjelenet fotó, alattuk szövegek. Jobbra fent nagy zöld betűkkel a film címe, alatta színes filmjelenet fotó, jelzés nélkül.
A tokaji történelmi borvidék kultúrtája (hungarikum)
Leírás
A könyv Lázár István munkája a tokaji borról, Elek Lívia remek rajzaival, az ÓMI Városi Könyvtár Helytörténeti Gyűjteményében találjuk. „A borok királya, a királyok bora - valóban a legjobb a világon? A tokaji bor - legenda vagy valóság?" olvasható. A tokaji történelmi borvidék kultúrtája 2013-ban került a Hungarikumok Gyűjteményébe, ún. „törvény általi hungarikumként”.
A képen a mezőn verbunkot járó legények csoportját látjuk vonósok kíséretében. A fekete-fehér fotó a kiskunhalasi Thorma János Múzeumban található. A verbunk új stílusú férfitáncunk, nevét a 18. század közepétől elterjedt táncos katonatoborzás után kapta. (német Werbung szó = toborzás). A képen körverbunk látható.
Felül a film címe pirossal, alatta kilógó nyelvű pumikutya rajza. A Fekete István Bogáncs című regényéből készített azonos című film plakátja a MaNDA plakáttárában található.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban található fekete-fehér képen a Andrássy út eleje látható sétáló emberekkel, lovaskocsikkal az 1880-as évekből. Az Andrássy út Budapest 2310 m hosszúságú sugárútja, mely Budapest VI. kerületét, a Terézvárost szeli át. Az út a Belvárost köti össze a Városligettel. 1886-tól Andrássy út, 1950-től Sztálin út, 1956. októberétől Magyar Ifjúság útja, 1957-től Népköztársaság útja, 1990-től Andrássy út. Budapest, a Duna-partok, a Budai várnegyed és az Andrássy út a világörökség része.