A Mária Magdolna templom története végig követi a Budai várnegyed sorsát a XIII. századtól. IV. Béla király a tatárjárás után vár építését határozta el ezen a helyen. Az első írásos említés a templomról 1257-ből származik. A legkorábbi építmény a XIII. század közepe és a XIV. század közepe között épült, melynek maradványait 1958 és 1965 között elvégzett ásatások tárták fel. A ma álló torony falán található emléktábla alapján itt helyezték örök nyugalomba az utolsó Árpád-házi királyt, III. Andrást.
Sztehlo Gábor evangélikus lelkész emlékére a Deák téren állítottak szobrot. A szobor egy gyermeket mentő segítő kezet ábrázol. Sztehlo Gábor 1944 márciusától a svájci Vörökereszt támogatásával mentette az árva gyerekeket, ezért a tevékenységéért 1972-ben megkapta a Világ Igaza címet.
Járványnak nevezik azt az eseményt, amikor egy ismert betegség egy adott területen, egy adott idő alatt, a vártnál jóval nagyobb mértékben okoz megbetegedést. Ilyen például a középkorban kitört pestis vagy "fekete halál" járvány. A képen a Zsámbékon található Szentháromság emlékmű egyik mellékalakja, Szent Rókus szobra látható.
A képen Afrika kiállítás látható, amely a gyarmati népek életét és harcait mutatja be. Jelenleg 17 terület szerepel a gyarmati területek listáján. 1945 után a hatalmas brit és francia gyarmatrendszer fokozatosan megszűnt, ahogy más országok gyarmatai is elnyerték a szabadságukat. A gyarmat közigazgatásának legfelsőbb szintjét a gyarmatosító ország ellenőrzi, és nincs saját nemzetközi képviselete. A kép a kecskeméti Katona József Múzeumban található.
A szobor képe a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet (MaNDA) tulajdona. Az intézetet 2011-ben hívta életre a kormány önálló közgyűjteményként. Az intézet célja az eddig elszórtan működő digitális archívumok rendszerének összekapcsolása. A végső cél a magyar kulturális örökség egységes szabvány szerinti digitalizálása, bemutatása.