Gróf Széchenyi Pál földművelés-, ipar- és kereskedelemügyi miniszter törvényjavaslatot terjesztett be az országgyűlés elé, a melyben fölhatalmazást kér arra, hogy 1885-ben Budapesten országos általános kiállítást rendezhessen. A törvényjavaslatot a képviselőház egyhangúlag elfogadta, és megalkotta az megszervezésre vonatkozó 1883. évi 12. törvénycikket. Az országos bizottság kibocsátotta a kiállítás programját, a kiállítókhoz felhívást intézett. A program megvalósításához épületekre is szükség volt. A képen Budapest Főváros pavilonja látható.
Hirmann Ferenc (1855-1939) az első ipari műhelyét 1880-ban Budapesten a Dob utcában, majd az üzletet és a cég irodáit is befogadó épületet 1889-ben a Csányi u. 9. sz. alatt nyitotta meg. A Váci út 119. szám alatti Fémárugyár 1911-ben indította. A gyárakban a sokféle fémszerelvény előállítás mellett a korabeli tűzoltó készülékek gyártásával és a bronzból készült köztéri szobrok öntésével is foglalkoztak. A képen az egyik üzem belső részlete látható.
A Fiumei úti Nemzeti Sírkert (másként: Kerepesi temető, Kerepesi úti temető, Fiumei úti temető) Budapest és egyben Magyarország egyik legfontosabb temetője.1849. április 1-jén, virágvasárnap nyitották meg. Az első hivatalos temetési ceremóniát április 12-én rendezték meg. Területe 56 hektár, ebből 25 hektár parkosított. Megnyitásától napjainkig itt lelnek örök nyugalmat hazánk nagyjai, hírességei. Ybl Miklós - aki 1814. április 6-án született és 1891. január 22-én halt meg - síremléke, Stróbl Alajos alkotása is ebben a temetőben található.
Az 1892. június 12-én megtartott Nyári Mulatság meghívóját Kecskeméten, a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtárban őrzik. A több, mint 100 évvel ezelőtti rendezvényt a Kecskeméti Kereskedő Ifjak Egyesülete szervezte, a helyszín a "városi műkert" volt.