A TÁMOP 3.2.4-08/1-2009-0067 számú, " A nem formális és formális képzés szerepét erősítő szolgáltatások fejlesztése a konzorciumban résztvevő intézményekben" című Európai Unió által támogatott pályázatban a kecskeméti Tomori Pál Városi és Főiskolai Könyvtár is részt vett. A kecskemétiekre eső programelem 2011. október 3-tól 9-ig valósult meg. A képen a rendezvény eseményeit hirdető plakátot láthatjuk.
Kisújszállás a nagykun "szállások" egyike, õsi kun település. Kisújszállás területe 4-5000 éve lakott hely. Több szállásból álló birtoktest részeként elõször 1395-ben Kisszállás néven, majd 1470-ben már a mai elnevezésével találkozhatunk egy királyi oklevélben. 1557-ben körülbelül 120-an laktak e tájon. A település a török hadjáratok idején többször elnéptelenedett. Az újratelepülésre vonatkozó szabadalomlevelet 1717. augusztus 17-én küldte el jóváhagyásra Orczy fõkapitány Nyssába a Német Lovagrend nagymesterének, amelyben a betelepülõ parasztoknak kétévi adómentességet biztosítottak. 1720-ban 300 lélek élt itt.
A Liszt Ferenc Alapítvány által kiadott "Liszt Ferenc Zeneművei" címmel megjelent könyv a művész "templomi és vallásos énekműve"-it tartalmazza. Az 5. kötet alcíme: Himnuszok és egyéb karénekek zenekarral. A sorozat a Breitkopf és Hartle kiadó gondozásában Lipcsében 1918 körül jelent meg.
A Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárában őrzik azt a magyar nyelven 1878-ban megjelent plakátot, mely Liszt Ferenc egyik tanítványának zongora koncertjére invitálja a közönséget. Az "előleges" színházi hirdetés szerint Remmert Márta hangversenyét a Debreceni Színházban egyszer rendezték meg, az adott év április 20. napján.
Jókai Mór 1857-ben írta meg Dózsa György címmel négyfelvonásos, verses történelmi szomorújátékát. A darabot 1866. június 12-én mutatta be a Debreceni Színház, mai nevén Csokonai Nemzeti Színház, Rónai Gyula, a kor neves színészének vendégjátékával. A dokumentumban a korabeli előadás plakátját tekinthetjük meg.