A dokumentum a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskola tulajdona. Az iskola 1987-ben épült. 1991-ben megkezdődött az arborétum jellegű kert kialakítása, melynek bővítése a mai napig tart. A kertben megtalálható mintegy 300 növényfajból fajonkét egy-két darab található. Az iskola kertje 1992-ben lett tagja az Arborétumok és Botanikus Kertek Egyesületének.
Toldi Miklós emlékérem, amelyen Toldi Miklós látható amint két farkassal küzd. Hátoldalán körben levélmotívum, alatta félkörben: Magyar Erényekért. Kék-fehér szalag van rátűzve. Az érem Törös Olga tulajdona. A sportolónő Debrecenben született 1914-ben. Az 1936. évi nyári olimpiai játékokon, Berlinben bronzérmet szerzett női tornacsapat tagja volt, később edző, testnevelő tanár. 100. születésnapja alkalmából a bajnoknőt beválasztották a Halhatatlanok Klubjába is.
Anonymus Gesta Hungarorum latin nyelvű díszes oldala
Leírás
A Gesta Hungarorum két magyar történeti mű címe. A latin kifejezés A magyarok viselt dolgait jelenti. Az első mű, a szerző ismeretlensége miatt csak Anonymusnak nevezett, magát P. mesternek jegyző krónikás írása az őshazából (Szcítiából) való kivonulástól Szent István koráig tartó időszakot öleli fel. Ezzel szemben Kézai Simon Gesta Hungarorumja (melyet Anonymus azonos című művétől megkülönböztetve Gesta Hunnorum et Hungarorum, azaz „A hunok és a magyarok cselekedetei” címen is szoktak nevezni) a honfoglalástól IV. László király uralkodásáig (1272–1282) tájékoztat a magyarok történelmének első évszázadairól. Mindkét Gesta Hungarorum latin nyelvű gesta, és eredeti példánya egyiknek sem maradt fenn.
Pégaszosz, azaz Pegazus, Poszeidón és Medusza fia, egy szárnyas ló. Pegazus egy ideig Bellerophontészt, a hőst szolgálta, majd a csodálatos paripa később a Parnasszuson és a Helikonon legelt; lába nyomán források fakadtak. Az Olümposzon Zeusz számára a villámokat és a mennyköveket szállította. A Pegazus szobor egy ágaskodó szárnyas lovat ábrázol, a mögötte álló férfi baljával átöleli, jobbjával pedig a szárnyát fogja. Hasáb idomban komponált kétfigurás szobor, melyet Nagy Károly 1972-ben készített. A szobor a Magyar Naív Művészek Gyűjteményének a tulajdona, mely kőrisfából készült, és magassága 45 cm.
1938. május 30-án a Szent István emlékév első eseményeként ünnepi szentmisét celebráltak, majd Szent Jobb körmenetet tartottak. 1938. május 31-én indult első országjáró útjára a Szent Jobbot szállító Aranyvonat, és 1942-ben fejezte be országjárását. Az Aranyvonat által érintett állomásokat feldíszítették, hivatalos fogadóbizottság várta a vonat érkezését, majd egy körmeneten mutatták be a lakossságnak a Szent Jobbot. A régi fénykép az Aranyvonatot ábrázolja 1938-ban.