A Nemzeti Történeti Emlékpark Csongrád megyében Ópusztaszer település közelében található. Az emlékpark küldetését a "lépj a múltba !" szókapcsolattal fejezi ki az intézmény vezetése. A parkban az Árpád-emlékmű és a monostori régészeti ásatások mellett csete jurtákat és skanzent is talál a látogató. A dokumentumon az emlékpark területén megtekinthető Árpád-emlékmű és a romkert látható.
A Nemzeti Történeti Emlékpark Csongrád megyében Ópusztaszer település közelében található. Az emlékpark küldetését a "lépj a múltba !" szókapcsolattal fejezi ki az intézmény vezetése. A parkban az Árpád-emlékmű és a monostori régészeti ásatások mellett csete jurtákat és skanzent is talál a látogató. A dokumentumon az emlékpark területén megtekinthető Árpád-emlékmű látható.
A keszthelyi Balatoni Múzeum tulajdonában lévő képeslap a Mohácson található, a mohácsi csatavesztésnek és II. Lajos halálának emléket állító emlékmű látható.
Az Országgyűlési Értesítő Kő- és Könyvnyomdája Részvénytársaság 1896-ban adta ki Dolinay Gyula (1850 - 1918) ifjúsági író, újságíró "Magyar királyok és hősök arczképcsarnoka" című művét, amely igen népszerű volt, számos kiadást megért 1882-től napjainkig. A képen II. Lajos, a harmichatodik magyar király látható. _x005F_x000D_
Kecskemét-Méntelek Általános Iskola. Az egykori Piroska úttörőraj naplója, 1976-1977
Leírás
A Ménteleki Általános Iskolában található az iskola egykori úttörőcsapata Piroska nevű rajának naplója. A színes rajzokkal illusztrált, filctollal írt napló tartalmazza a rajfoglalkozások "jegyzőkönyveit", a raj két őrsében tisztséget viselők névsorát, valamint vidám beszámolókat az osztályban lezajlott jeles eseményekről. A Magyar Úttörők Szövetsége „a gyermekek önkéntes tömegszervezeti tömörülése” a Magyar Demokratikus Ifjúsági Szövetség vezetése alatt alakult meg, 1946-ban. A cserkészmozgalomból sok motívumot felhasználtak ( őrs, raj, csapat, az egyenruha, táborozások, próbák stb.), de az úttörőmozgalmat az új politikai berendezkedés céljaira, a kommunista ideológia terjesztésére használták fel. Az úttörőmozgalom alapvető feladata az volt, hogy tagjait "a párt iránti szeretetre és hűségre, proletár nemzetköziségre" nevelje.