A székesfehérvári Városi Képtár Deák Gyűjteményében őrzött, a Sréter és Bartos fényképészeti műteremben rögzített fotón négy borozgató férfi látható. Az albumin technikával készült kép valamikor 1890 és 1900 között készült.
A Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum (Kaposvár) néprajzi gyűjteményében található fotót Knézy Judit néprajzkutató készítette a Somogy megyei Pogányszentpéteren, 1975-ben. A kép egy bajelhárító célú szokáscselekvést örökít meg: a megrontott (illetve annak vélt) tej "átoktalanítása" ebben az esetben azzal érhető el, ha valamely éles tárgyon (itt sarlón) "keresztül" öntik azt. Mivel a magyar néphitben a boszorkány egyik fő tevékenységi területe a tehén illetve tejének megbetegítése volt, a rontást távoltartó vagy leszedő népi szokások gyakran ide kapcsolódtak. Általános volt például a tej vályúban történő verése, mellyel a hiedelem szerint magának a rontó személynek ártottak. A rontás elhárításán sarlóval dolgozó ember, hite szerint, szintén kárt okozott a rontó lénynek.
A Vojtina Bábszínház által színpadra állított "A brémai muzsikusok" c. előadás fénykép válogatása A képeken láthatók az előadás bábjai, díszlete, illetve a bábszínészek látható a képen.