A hívóképen a budapesti János-pince belső tere látható oldalfalán a János vitéz-sorozat pannóival (mindkét oldalon 6-6 falkép). (A Csárdás címet viselő szemközti falfestmény – mely nem része a sorozatnak – úgyszintén Sándor Béla alkotása.) Az 1965-ben készült felvétel a budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének része. // Az 1872-ben átadott belvárosi Erzsébet Királyné Szálló (napjainkban Hotel Erzsébet City Center) pincéje műemlékvédelem alatt álló különlegesen szép falképekkel büszkélkedhet, melyek Petőfi Sándor János vitézének jeleneteit ábrázolják. Az Erzsébet Királyné Szálló addig kihasználatlan pincehelyiségét 1925-ben étteremmé-sörözővé alakították, mely kezdetben Erzsébet-pince, később János Vitéz söröző, majd pedig János-pince néven működött. Hamarosan a belváros egyik legkedveltebb találkozóhelye lett. A János-pince fő vonzereje (magyar motivikájú) művészi díszítésében rejlett, ami újdonságnak számított: ez volt az első fővárosi vendéglátóhely, amelyet a magyar irodalom által ihletett művészi alkotások ékesítettek. Sándor Béla, az Iparművészeti Iskola díszítő festőtanára alkotta meg a kezdetben 12, a későbbiekben pedig 18-ra bővülő táblaképsorozatot (pannót), amelyek Petőfi Sándor elbeszélő költeményének a jeleneteit ábrázolják. A János-pince és egyedi falfesményeinek népszerűségét mutatja, hogy a képekről ifj. Pataki Mihály kiadásában hamarosan képeslapsorozat is megjelent. (Forrás: https://pestbuda.hu)
A képeslapon a budapesti János-pince Petőfi Sándor János vitézének egyik jelenetét ábrázoló falfestménye. A képeslapsorozat hetedik darabja („János vitéz a griffen”). Jelen példány a budapesti Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének része. // Az 1872-ben átadott belvárosi Erzsébet Királyné Szálló (napjainkban Hotel Erzsébet City Center) pincéje műemlékvédelem alatt álló különlegesen szép falképekkel büszkélkedhet, melyek Petőfi Sándor János vitézének jeleneteit ábrázolják. Az Erzsébet Királyné Szálló addig kihasználatlan pincehelyiségét 1925-ben étteremmé-sörözővé alakították, mely kezdetben Erzsébet-pince, később János Vitéz söröző, majd pedig János-pince néven működött. Hamarosan a belváros egyik legkedveltebb találkozóhelye lett. A János-pince fő vonzereje (magyar motivikájú) művészi díszítésében rejlett, ami újdonságnak számított: ez volt az első fővárosi vendéglátóhely, amelyet a magyar irodalom által ihletett művészi alkotások ékesítettek. Sándor Béla, az Iparművészeti Iskola díszítő festőtanára alkotta meg a kezdetben 12, a későbbiekben pedig 18-ra bővülő táblaképsorozatot (pannót), amelyek Petőfi Sándor elbeszélő költeményének a jeleneteit ábrázolják. A János-pince és egyedi falfesményeinek népszerűségét mutatja, hogy a képekről ifj. Pataki Mihály kiadásában hamarosan képeslapsorozat is megjelent. (Forrás: https://pestbuda.hu)
A képeslapon a budapesti János-pince Petőfi Sándor János vitézének egyik jelenetét ábrázoló falfestménye. A képeslapsorozat kilencedik darabja („Boszorkányok között”). Jelen példány a budapesti Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének része. // Az 1872-ben átadott belvárosi Erzsébet Királyné Szálló (napjainkban Hotel Erzsébet City Center) pincéje műemlékvédelem alatt álló különlegesen szép falképekkel büszkélkedhet, melyek Petőfi Sándor János vitézének jeleneteit ábrázolják. Az Erzsébet Királyné Szálló addig kihasználatlan pincehelyiségét 1925-ben étteremmé-sörözővé alakították, mely kezdetben Erzsébet-pince, később János Vitéz söröző, majd pedig János-pince néven működött. Hamarosan a belváros egyik legkedveltebb találkozóhelye lett. A János-pince fő vonzereje (magyar motivikájú) művészi díszítésében rejlett, ami újdonságnak számított: ez volt az első fővárosi vendéglátóhely, amelyet a magyar irodalom által ihletett művészi alkotások ékesítettek. Sándor Béla, az Iparművészeti Iskola díszítő festőtanára alkotta meg a kezdetben 12, a későbbiekben pedig 18-ra bővülő táblaképsorozatot (pannót), amelyek Petőfi Sándor elbeszélő költeményének a jeleneteit ábrázolják. A János-pince és egyedi falfesményeinek népszerűségét mutatja, hogy a képekről ifj. Pataki Mihály kiadásában hamarosan képeslapsorozat is megjelent. (Forrás: https://pestbuda.hu)
A képeslapon a budapesti János-pince Petőfi Sándor János vitézének egyik jelenetét ábrázoló falfestménye. A képeslapsorozat nyolcadik darabja („Óriások között”). Jelen példány a budapesti Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének része. // Az 1872-ben átadott belvárosi Erzsébet Királyné Szálló (napjainkban Hotel Erzsébet City Center) pincéje műemlékvédelem alatt álló különlegesen szép falképekkel büszkélkedhet, melyek Petőfi Sándor János vitézének jeleneteit ábrázolják. Az Erzsébet Királyné Szálló addig kihasználatlan pincehelyiségét 1925-ben étteremmé-sörözővé alakították, mely kezdetben Erzsébet-pince, később János Vitéz söröző, majd pedig János-pince néven működött. Hamarosan a belváros egyik legkedveltebb találkozóhelye lett. A János-pince fő vonzereje (magyar motivikájú) művészi díszítésében rejlett, ami újdonságnak számított: ez volt az első fővárosi vendéglátóhely, amelyet a magyar irodalom által ihletett művészi alkotások ékesítettek. Sándor Béla, az Iparművészeti Iskola díszítő festőtanára alkotta meg a kezdetben 12, a későbbiekben pedig 18-ra bővülő táblaképsorozatot (pannót), amelyek Petőfi Sándor elbeszélő költeményének a jeleneteit ábrázolják. A János-pince és egyedi falfesményeinek népszerűségét mutatja, hogy a képekről ifj. Pataki Mihály kiadásában hamarosan képeslapsorozat is megjelent. (Forrás: https://pestbuda.hu)
A képeslapon a budapesti János-pince Petőfi Sándor János vitézének egyik jelenetét ábrázoló falfestménye. A 12 képeslapból álló képeslapsorozat hatodik darabja („A francia király előtt”). Jelen példány a budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum gyűjteményének része. // Az 1872-ben átadott belvárosi Erzsébet Királyné Szálló (napjainkban Hotel Erzsébet City Center) pincéje műemlékvédelem alatt álló különlegesen szép falképekkel büszkélkedhet, melyek Petőfi Sándor János vitézének jeleneteit ábrázolják. Az Erzsébet Királyné Szálló addig kihasználatlan pincehelyiségét 1925-ben étteremmé-sörözővé alakították, mely kezdetben Erzsébet-pince, később János Vitéz söröző, majd pedig János-pince néven működött. Hamarosan a belváros egyik legkedveltebb találkozóhelye lett. A János-pince fő vonzereje (magyar motivikájú) művészi díszítésében rejlett, ami újdonságnak számított: ez volt az első fővárosi vendéglátóhely, amelyet a magyar irodalom által ihletett művészi alkotások ékesítettek. Sándor Béla, az Iparművészeti Iskola díszítő festőtanára alkotta meg a kezdetben 12, a későbbiekben pedig 18-ra bővülő táblaképsorozatot (pannót), amelyek Petőfi Sándor elbeszélő költeményének a jeleneteit ábrázolják. A János-pince és egyedi falfesményeinek népszerűségét mutatja, hogy a képekről ifj. Pataki Mihály kiadásában hamarosan képeslapsorozat is megjelent. (Forrás: https://pestbuda.hu)