A Panoráma Kiadó által elkészített "mini" útikönyvek sorozat egyik tagja a Dunakanyar címet viseli. A kiadvány szinte minden települési könyvtárban megtalálható. A Dunakanyar a Duna folyó magyarországi szakaszának egy része, földrajzi meghatározás szerint annak az Esztergom - Budapest közötti szakasza. A térség művészettörténete, történelmi emlékei és természeti látnivalói mint "kultúrtáj" méltán került a világörökség - várományos lista élére.
A házi kecskét bemutató információs tábla a debreceni Nagyerdei Kutúrparkban található. A tábla a fajt leíró információkat tartalmazza, térkép segítségével mutatja be elterjedését, tartalmazza tudományos (latin), német és angol elnevezését. A képeken jól megfigyelhető az állat színezete és testfelépítése. A főbb adatok (testtömeg, költési idő és az tojások száma) a tábla alján kiemelésre kerültek.
Kezek, Takács István (1901-1985) mezőkövesdi, matyó festőművész vázlata. Az emberi kéz használata fontos volt az emberré válás folyamán, az evolúció egyik meghatározó lépése ugyanis az eszközhasználat ténye, ami megkülönbözteti az embert az állatvilág legnagyobb részétől. Az emberi kéznek huszonhét csontja van, vagyis a két kézben található az ember csontjainak a negyede. _x000D_
_x000D_
_x000D_
A debreceni Józsai Közösségi Ház által meghirdetett Weöres Sándor versek illusztrációiból készült gyermekrajz-pályázat plakátja. Az óvodásoknak és alsó tagozatos tanulóknak hirdetett rajzpályázatot 2013-ban rendezték meg. A kép eredetije a Debreceni Művelődési Központ, Józsai Közösségi Házának tulajdonában található.
Kompetencia
Évfolyam
Kezdeményezőképesség és vállalkozói kompetencia
Kompetencia 2
Évfolyam 2
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség
Az állatok télen jobban elviselik egymást című újságcikk képe
Leírás
Az állatok télen jobban elviselik egymást című újságcikket bőven illusztrálták képekkel. Helyszín a Debreceni Állatkert, a Hajdú-bihari Napló írása 2004-ben készült. A szibériai tigris mellet két majomfaj és páva látható.