A Balaton látképe a part menti dombról. Az erdős dombok a Balaton-felvidék jellegzetes magaslatai. A keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárának anyagából származó képeslap.
A képen tanya körüli növények láthatóak, palánták, cserjék és fák. A füvek hajtásai, levelei, gyökerei régóta szolgálnak a népi gyógymód alapszereként. A kép a szolnoki Damjanich János Múzeum Néprajzi Fotótárának anyagából származik. A fotó Kiskunmajsa közelében készült 1981-ben.
Képesfa a kopárpusztai út mellett. A községből Mesztegnyő felé vezető homokos földút mellett áll a hírneves Képesfa, amely építészeti örökségként áll védelem alatt. Maga a fa egy idős kocsányos tölgy (Quercus robur), nem a legjobb állapotban, sok száradó ággal. Törzsébe Szűz Mária-kép van befoglalva, a fát kis kerítés öleli körül. Eredetére több változatban is kering legenda, mindegyikben szerepel egy erdész. Az egyik változat szerint az erdész rosszul lett az úton haladtában, és a fa alatt imádkozott gyógyulásáért. Felépülve hálából hozta létre ezt az emlékhelyet. Egy másik változat szerint csodálatos megmenekülése után létesítette hálából, mivel a betyárok ezen a helyen szánták halálra. A harmadik változat hitelét látszik emelni az, hogy név szerint is ismert az egyik szereplő: ezen a helyen lőtt le egy erdész egy Pavolics nevű vadorzót, később nagyon megbánta tettét, és engesztelésül hozta létre az emlékhelyet. A kaposvári Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum képeslapja 1979-ből.
A képen a földben megbújó, csírázó burgonyák különös, négyzetrácsos háttér előtt jelennek meg. A természetes környezet mellett a talaj geometriai birtokba vétele és a sejtek rácsszerkezete is megidéződik. A színek egyszerre utalnak a tavaszi burjánzásra és az ebben található rendre. Bukta Imre Csírázó krumplik című olajfestménye 2003-ból az Antal-Lusztig gyűjtemény része, a debreceni MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központban található az eredeti.
A képen Lakatos Pál Sándor szobrászművész Naprendszer-modell című alkotásának egyik tagja, az Uránusz látható. A teljes, 3,3 milliárdos kicsinyítésű makett, a Nap, a nyolc bolygó és a Plútó méretarányos megjelenítése. A Nap a Városháza keleti sarkánál a Lestár téren van. A közelben helyezkedik el a Merkúr, a Vénusz, a Föld és a Mars. A Jupiter kissé messzebb a Hírös Forrás mellett, a Szaturnusz a Piaristák terén, az Uránusz a körúton túl a Szövetség téren, a Neptunusz pedig a SZÜV bejárata előtt látható, méretarányos távolságokban. A trónfosztott Plútó a Planetáriumban található. A Nap egy 41,8 cm-es bronzgömb, a Föld borsószemnyi, a Plútó egy mákszemnél is kisebb. Az égitestek egy-egy Napot ábrázoló gömb különböző metszetében, 60X60-as gránitlapon elhelyezett önálló szobrászati alkotások, mellettük egy térképen látható az elhelyezkedésük. A modell tervezője E. Kovács Zoltán, csillagász.