Az MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpontja Néprajztudományi Intézetében megtalálható magyar népmesekatalógusok összeállítását a Néprajzi Kutatóintézet kezdte meg az 1950-es években. A gyűjtő és rendszerező munka jelenleg is folytatódik, a sorozatban eddig tíz kötet látott napvilágot, bemutatva pl. a magyar varázsmesék, legendamesék, állatmesék vagy pl. a rátótiádák variánsait és előfordulási helyeit az 1800-as évektől az egyes kötetek lezárásáig. A magyar tündérmesék katalógusa Dömötör Ákos szerkesztésében 1988-ban jelent meg.
A nyíregyházi Kállay Gyűjtemény fotótárában található képen özvegy Fekete Istvánné látható a Farkasréti temetőben férje, Fekete István író (1900-1970) sírjánál. Az író 1929-ben vette feleségül Piller Editet (1909-1997), házasságukból két gyermek, Edit (1930-2013) és István (1932) született. Piller Edit, férje halála után aktív szerepet vállalt az író hagyatékának gondozásában, számos magyar nyelvű kötet és idegen nyelvű kiadvány megjelentetésében. A Farkasréti temetőt 1894-ben nyitották meg, számos nevezetes személyiség sírhelye található meg itt.
A keszthelyi Balatoni Múzeum levéltárának képeslapgyűjteményében található, 1908-ban kiadott levelezőlapon egy a Balaton partján sátort vert teknővájó cigánycsalád látható. A "teknős" cigányok öröklődő mestersége, mely apáról fiúra szállt, az 1945 utáni időszakban, a gyáripari termékek, majd a műanyag árucikkek sorozatgyártása hatására egyre inkább háttérbe szorult, a szakma és a vándorló életforma egyre kevésbé hagyományozódik, napjainkban csak elvétve találkozhatunk Magyarországon hagyományos, cigány famunkával foglalkozó mesterekkel.
Sümegi Pál (1960-) geológus, régész, a magyar régészeti geológia neves kutatója és oktatója a szegedi Jate Press Kiadónál 2003-ban jelentette meg A régészeti geológia és a történeti ökológia alapjai c. tankönyvét, melynek célja, hogy átfogó ismereteket nyújtson a címben szereplő tudományterületekről. Az ember és a környezet kapcsolatának régészeti, földtani és ökológiai szempontú vizsgálatai, illetve ezen diszciplinák együttműködésének lehetősége és szükségessége e szakkönyv központi motívuma.
A Debreceni Művelődési Központ és az Abakusz Műhely Egyesület közösen rendezte meg 2013. május 12-én a XII. Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Fesztivál Északkelet-magyarországi Regionális Találkozóját a DMK Csapókerti Közösségi Házban. A DMK Archívumában őrzött, a rendezvényről készült fotókon a fesztiválon részt vett 11 csoport tagjai láthatók a darabok előadása közben. A Magyar Drámapedagógiai Társaság szakmai koordinálásával létrejött program rendszeres megmutatkozási lehetőséget biztosít a fiatal színjátszók számára.
Kompetencia
Műveltségi terület
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség