Kabay Barna (1948-) és Gyöngyössy Imre (1930-1994) rendező-forgatókönyvírók szakmai kapcsolata az 1970-es évek elején indult (Meztelen vagy, 1971) és utóbbi haláláig tartott, olyan, a magyar filmtörténet szempontjából alapvető műveket hozva létre mint a Legenda a nyúlpaprikásról (1975), a Két elhatározás (1977), a Jób lázadása (1983) és a Száműzöttek (1991). Az 1981-ben bemutatott Pusztai emberek filmszociográfia, amely magyarországi tanyákon élő parasztcsaládok mindennapi életéről tudósít egy olyan kritikus időszakban, mikor a jobb boldogulás reményében egyre többen választják közülük a faluba és városba költözést.
Az MKVM (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum) fotótárában őrzött, 1981-ben készített fényképen a Budapest VI. kerületében, a Hunyadi téren található vásárcsarnok épületének részlete látható. A Hunyadi téri vásárcsarnok 1897-ben épült Cziegler Győző (1850-1905) építész tervei alapján - közel egy időben négy másik fővárosi piaccsarnokkal (Fővám tér, Rákóczi tér, Klauzál tér, Hold utca). A külső homlokzat díszei a falpilléreken lévő ökör- és sertésfej gipszstukkó elemek. A félköríves ablakok záróköveit szatírfejek, az ereszszegélyeket palmettadíszek és oroszlánfők díszítik. A Hunyadi téri csarnok felújításra váró épülete ma is piacként funkcionál, miközben a téren, elsősorban hétvégenként, kistermelői piac is üzemel.
Kompetencia
Műveltségi terület
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség
A Kecskeméti Ifúsági Otthonban 2013-ban rendezték meg az Olvassunk másképpen! című, 3-4 és 5-6. osztályos diákok számára kiírt irodalmi-képzőművészeti pályázat díjnyertes pályaműveiből készült bemutatót. Az eseményről a Petőfi Népe című megyei napilap tudósította az olvasóközönséget.
A Kecskeméti Ifjúsági Otthonban gazdát cserélnek kinder-figurák, szalvéták, kártyanaptárak, telefonkártyák, matricák, diafilmek, PEZ-figurák és sok más apróság. A minden hónap első szombatján megrendezésre kerülő börze házigazdája Szalontai Lajosné és családja, akik szívesen megszabadulnak megúnt játékaiktól, hogy azok a szemeteskuka helyett esetleg mások örömét szolgálják. Az eseményről a Petőfi Népe című megyei napilap tudósította az olvasókat._x005F_x000D_
A Kecskeméti Ifjúsági Otthon 10-14 éves gyerekek számára indított tehetséggondozó fazekas szakköre (a Fazekas inasok) heti rendszerességel, Gömöry Dorottya fazekasmester vezetésével tartja foglalkozásait. A tanfolyamon gyermekjátékok, sípok, figurák, edények készülnek, a fiatalok megismerkednek a máz alatti festés és a korongozás gyakorlatával. A fotón az Inasok által 2013 Karácsonyára készített kerámia Mikulásokat láthatjuk.
Kompetencia
Műveltségi terület
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség