Nyilatkozat Perczel Pál dr. embermentő tevékenységéről, mely szerint 1945. január 6-án Perczel főorvos a Szent István körút 11. sz. alatti mentőállomáson a nyilatkozat íróját jó egészségi állapota ellenére alkalmatlannak nyilvánította. Ennek köszönhetően a nyilatkozat írója mentesült a munkaszolgálat alól és túlélte a holokausztot. Az 1945. április 9-én írt igazolás a budapesti Holokauszt Emlékközpontban található.
Ez a Holokauszt Emlékközpont archívumában található bizonyítvány egy vegyészmérnök-testvérpár irathamisító műhelyéből került elő. Szoros együttműködésben dolgoztak rokonaikkal, akik közül az egyik, postafőtiszt beosztásának köszönhetően, hozzá tudott férni az üres nyomtatványokhoz, amelyeket az előállított vegyszerekkel „kimostak” és a rovatokat a mentett személyre illő adatokkal látták el.
Halasy Kálmán kocsikísérő, nyilas pártszolgálatos személyazonosságával valójában egy I. világháborús frontszolgálatáért Károlyi-csapatkeresztet kiérdemlő hadnagy bujkált Budapesten 1944 decemberében. „Halasy Kálmán” túlélte a háborút. A dokumentum a Holokauszt Emlékközpont gyűjteményében található.
A budapesti Holokauszt Emlékközpont archívumában található névjegyzék a Nemzetközi Vöröskereszt Bizottság Magyarországi Delegátusának Úri utca 19. szám alatti gyermekotthonában tartózkodók neveit és adatait tartalmazza. A névjegyzékben ápolónők, anyák, gyerekek szerepelnek, valamint megtalálható az okiraton Friedrich Born, a Vöröskereszt magyarországi követének aláírása.
Sztehlo Gábor evangélikus lelkész vezetésével szervezték meg a Nemzetközi Vöröskereszt Bizottság „B” osztályát, amely életre hívta a Jó Pásztor Gyermekakciót. Ennek keretében 1943 őszétől 32 gyermekotthon létesült Magyarországon. A Jó Pásztor otthonok egyike az Úri utca 16. szám alatt működött. A példánkban olvasható, 1944. november 13-i levél a gyermekotthon védettségét és területenkívüliségét erősítette meg. Az iraton elmosódva a Nemzetközi Vöröskereszt pecsétje és Sztehlo Gábor aláírása látható.