A példánkban szereplő dokumentum egy a deportálásból hazatért személy vonathasználati jegye. A Magyar Államvasutak pecsétjével ellátott jegy 1945. szeptember 11-én volt érvényes az 1720-as számú személyvonaton. A vonatjegyet a budapesti Holokauszt Emlékközpont archívuma őrzi.
A példánkban olvasható dokumentum Joseph Weiss bergen-belseni zsidó vezető igazolása az SS által a bergen-belseni koncentrációs táborból útnak indított és a szovjet hadsereg által Tröbitz mellett felszabadított fogolycsoport egyik tagja, R. J. részére. Az 1945. június 9-én keletkezett irat eredeti példánya a budapesti Holokauszt Emlékközpont archívumában található.
A példánkban szereplő dokumentum S. P. felvételi okmánya a Pesti Chevra Kadisa tagjai sorába. Az első magyarországi Chevra Kadisa (Szentegylet) Aradon jött létre 1729-ben; az intézmény elsősorban a temetéssel és a temetővel kapcsolatos teendőket intézte a zsidó közösség körében. Az 1942. március 1-én kiadott irat eredetije a budapesti Holokauszt Emlékközpontban található.
A példánkban szereplő irat M. A. holttá nyilvánítási végzése, melyet a Pesti Központi Kerületi Bíróság adott ki. A hozzátartozó által 1966. június 25-én kezdeményezett holtnak nyilvánítási eljárás adatai alapján az eltűnt családtagot a vészkorszak idején, 1944 decemberében a nyilasok elhurcolták, a Vöröskereszt közlése szerint 1945-ben, ismeretlen körülmények között halt meg. A dokumentum eredeti példánya a budapesti Holokauszt Emlékközpont gyűjteményében található.
A budapesti Holokauszt Emlékközpont archívumában található értesítés a Magyar Vöröskereszt Tudósító Iroda által 1943. április 13-án kiadott feljegyzés, amely M. Z. kisegítő munkaszolgálatos Dolsik és Baturin közötti eltűnéséről számol be.