Kína felé Jungchowtól Paoking-ig - Magyar ferencesek Kína felé ... Egy misszionárius útinaplója, III. rész, Jungchow
Leírás
A képen a Magyar Ferences Könyvtár tulajdonában lévő könyv borítója látható. Sárgás háttér előtt barna színű grafika: egy kínai földműves jellegzetes öltözékben riksán húz egy ferences szerzetest. A Vácott 1944-ben megjelent, 32 oldalas kiadvány szerzője Károlyi Bernát ferences atya, aki Kínában teljesített missziót 1930-ban. Útinaplójának harmadik része Yungchow (Yingkou) nevű kínai várost mutatja be, emellett a füzet a taoizmussal, Laoce tanításával, a kínai nyelvvel és írással foglalkozik.
A képen antilopok élvezik a napsütést a kifutóban a debreceni Nagyerdei Kultúrparkban. A jávorantilop Kelet-és Dél-Afrika száraz, füves, fás szavannáinak lakója. A világ második legnagyobb antilopfaja: egyedül a közeli rokon óriás jávorantilop nő nagyobbra nála. Egy jávorantilop bika akár egy tonnás súlyt is elérhet, marmagassága pedig a 180 cm-t is meghaladhatja. A bikák jóval nagyobbak és súlyosabbak a teheneknél. Mindkét ivar visel szarvat, mely a bikák esetében hosszabbra nő, mint a nőstényeknél. A jávorantilop barna alapszínén halvány, fehér csíkok figyelhetők meg, mely arra utal, hogy az állat ősei egykor erdőlakók voltak. A fotó 2000 tavaszán készült, és a debreceni Nagyerdei Kultúrpark tulajdonát képezi.
Nem csupán Kanadában, de hazánkban is számos lúdfaj él. A magyar lúd a házilúd (Anser anser domestica) hazai fajtája. Simatollú és fodrostollú változata is Magyarország védett háziállatai közé tartozik. A fotó a debreceni Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Kft. tulajdona.
A Ludas Matyi Vidámpark 17 játékának az egyikét láthatjuk. 1960-ban alakult, azóta ez Magyarország egyetlen állandóan működő vidéki vidámparkja. A létesítmény a Nagyerdőben található, a debreceni Állat- és Növénypark mellett. 1961 óta az állatkerttel közös intézményként, Nagyerdei Kultúrpark néven várja a kikapcsolódni vágyókat. Az elvarázsolt kastélyban jelenleg a Toldi c. interaktív kiállítás tekinhető meg.
A "Bibliai történetek" című tankönyv 1943-ban jelent meg a Magyarországi Evangélikus Egyházegyetem kiadásában. Írója Kemény Lajos budapesti evangélikus lelkész, esperes. A 33 oldalas kiadvány az "elemi" iskolák I és II osztálya számára készült tankönyv, mely ma a miskolci Evangélikus Egyház birtokában található. A könyv - címének megfelelően - a célcsoport életkori sajátosságainak megfelelően megfogalmazva bibliai történeteket tartalmaz. A dokumentum 20. oldalán található rajz (a kiadvány 19. oldala ) a 10. - Jézus születése című - részhez tartozó rajzot láthatjuk.