A Magyar Világhíradó 1932. évi márciusi száma még fekete-fehér változatban tájékoztatatta a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítése csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.
A kép a Hajdú-Bihar Megyei Sporttörténész Egylet kiadásában jelent meg. Az egylet igyekszik bemutatni a nagyobb sporteseményekhez kötődő sportágak helytörténeti vonatkozású eseményeit. Az egylet hiánypótló funkciót tölt be, a térségben nem található sporttörténeti múzeum. Gyűjteményük anyagát egy később kialakítandó múzeum számára őrzik.
A képen Gyárfás Tamás akkreditációs kártyája látható, melyet a 2012-es debreceni Úszó Európa-bajnokságon viselt. Gyárfás Tamás a Magyar Úszószövetség elnöke, az Európai Úszószövetség, a Nemzetközi Úszószövetség és a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke. A 2012-es Úszó Európa-bajnokságot 2012. május 21. és május 27. között rendezték meg Magyarországon, Debrecenben. A magyar versenyzők összesen 26 érmet (9 aranyat, 10 ezüstöt és 7 bronzot) szereztek, ezzel ez volt az eddigi úszó Európa-bajnokságok történetének legsikeresebb szereplése. A kártya a kecskeméti Olimpiai Barátok Bóbis Gyula Köre sportrelikvia-gyűjteményében lelhető fel.
Révfülöp a Balaton északi partjának festői szépségű természeti környezetében, a 274 méter magas Fülöp hegy lábánál található, közel 1300 lélekszámú üdülő-település. 1909-től Révfülöp bekapcsolódott a vasúti közlekedésbe, 1911-től a belföldi távbeszélő forgalomba, 1936-tól a villamos energiaszolgáltatásba. 1912-ben elkészült a modern hajókikötő is. A dokumentumon a révfülöpi móló látható.
Téli sportfelszerelés reklám 1937-ből, a Magyar Divatcsarnok termékeire hívja fel a figyelmet. A budapesti Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum őrzi a kép eredetijét.