A képek a Debreceni Művelődési Központ tulajdonában vannak. A Debreceni Művelődési Központot 2005-ben hozta létre Debrecen Város Önkormányzata. A központ kulturális szolgáltatásokat kínál és felnőttképzési intézményként is működik. A Debreceni Művelődési Központ több kulturális intézményt működtet városszerte.
Sinkó Lajos sport relikviái: Futball (labdarúgás) relikviák
Leírás
A képsorozat több futballtörténeti relikviát vonultat fel, melyek között dedikált labdákat, sálakat és kiadványokat is találunk. A tárgyak Sinkó Lajos, a Magyar Szabadstílusú BMX Szövetség volt főtitkára tulajdonában állnak. A több darabos egyedülálló gyűjtemény immáron húsz éve gyarapodik. Gazdájának célja, hogy végre egy kecskeméti sportmúzeumban otthonra leljenek a tárgyak, amelyek sporttörténelmet írtak. A dokumentumot a Kecskeméti Olimpiai Barátok Bóbis Gyula Köre hozta létre.
A képsorozat több vízilabda-történeti relikviát vonultat fel, melyek között dedikált labdákat, képeket, kabalákat és kiadványokat is találunk. A tárgyak Sinkó Lajos, a Magyar Szabadstílusú BMX Szövetség volt főtitkára tulajdonában állnak. A több darabos egyedülálló gyűjtemény immáron húsz éve gyarapodik. Gazdájának célja, hogy végre egy kecskeméti sportmúzeumban otthonra leljenek a tárgyak, amelyek sporttörténelmet írtak. A dokumentumot a Kecskeméti Olimpiai Barátok Bóbis Gyula Köre hozta létre.
Gerinctorna a testi-lelki harmónia megteremtésére a Csapókerti Közösségi Házban. Szórólap.
Leírás
A Debreceni Művelődési Ház tuladonában lévő fekete-fehér szórólap egy gerinctorna-hirdetést tartalmaz. A reklám a Csapókerti Közösségi Házban heti két alkalommal tartott gerinctorna-foglalkozás előnyeit taglalja, a testi-lelki harmónia megteremtését ígéri. A gerinctorna-gyakorlatok segítenek abban, hogy rugalmasabbá és erősebbé tegyük a gerincoszlopot támasztó izmokat.
A Magyar Világhíradó 1932. évi februári száma még fekete-fehér változatban tájékoztatatta a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítése csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.