Női torna a Csapókerti Közösségi Házban. Szórólap.
Leírás
A Debreceni Művelődési Központ tulajdonában lévő, a Csapókerti Közösségi Ház archívumából származó szórólap látható a képen. A reklám szerint a Csapókerti Közösségi Ház női alakformáló- és gerinctornát hirdet.
A Magyar Világhíradó 1932. évi márciusi száma még fekete-fehér változatban tájékoztatatta a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítése csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.
A kép a Hajdú-Bihar Megyei Sporttörténész Egylet kiadásában jelent meg. Az egylet igyekszik bemutatni a nagyobb sporteseményekhez kötődő sportágak helytörténeti vonatkozású eseményeit. Az egylet hiánypótló funkciót tölt be, a térségben nem található sporttörténeti múzeum. Gyűjteményük anyagát egy később kialakítandó múzeum számára őrzik.
Sterbinszky Amália látható a fényképen. A debreceni olimpikon1950. szeptember 29-n született Hajdúszoboszlón, kézilabdás sportoló 1976-ban a montreali olimpián tagja volt a bronzérmes-, 1980-ban a moszkvai olimpián a negyedik helyezett magyar csapatnak. A Debreceni Dózsa játékosaként kezdte sportpályafutását. Nevelőedzője Kapitány Ferenc volt. Debrecenből a Fradiba, majd a Vasasba igazolt. Tízszer volt magyar bajnokcsapat tagja, ötször kupagyőztes, egyszer Európa Kupagyőztes csapat tagja. Öt évben volt az NB I. gólkirálya. A válogatottban kettőszázötven alkalommal szerepelt. Az 1971-es világbajnokságon bronzérmes, 1973-ban negyedik, 1975, 1978-as években a világbajnokságokon bronzérmes csapattag. Az 1982-es világbajnokságon ezüstérmes. Világválogatott. A Testnevelési Főiskolán edzői képesítést szerzett. Edzőként Dániában férjhez menve férfi és női csapatokat edzett. Közben Dániában még kétszer nyert bajnokságot. Jelenleg masszőr, természetgyógyász klinikát üzemeltet.
A Magyar Híradó 1924. júniusi száma még fekete-fehér változatban és hang nélkül tájékoztatja a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítés csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.