Dr. Fenyvesi Csaba 1943. április 14.-én Budapesten született, de Debrecenben a Piarista Gimnáziumban ismerkedett meg a vívás alapelemeivel. Az 1968-as mexikói olimpián az aranyérmes párbajtőrcsapat tagja volt. Az 1972-es müncheni olimpián kettős sikert ért el, egyéniben és csapatban bajnokságot nyerve vette át a két aranyérmet. Ráadásként a tőrcsapattal a negyedik lett. Az 1976-os montreali olimpián a negyedik helyezett csapat tagja. A képen Fenyvesi Csaba fiatalkori képe látható.
A debreceni Újkerti Közösségi Házban minden évben megrendezik a fogyasztóvédelmi előadást. Az előadók széleskörű tájékoztatást adnak a megjelenteknek a fogyasztóvédelem aktuális állásáról. A dokumentum a 2012-ben megtartott előadáson készített képeket tartalmazza.
A Magyar Híradó 1926. évi júniusi száma még fekete-fehér változatban és hang nélkül tájékoztatatta a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítése csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.
A testnevelés tanítása a kisegítő iskola 1-8. osztálya számára
Leírás
A dokumentum a Szendrői Közművelődési Központ és Könyvtárban megtekinthető 1985-ben a budapesti Tankönyvkiadó által kiadott kézikönyv a testnevelés oktatásáról kisegítő iskolákban. Szemben az 1960-as évek jellegzetes tanterveivel, előírásaival a politikai szellemiség itt már lényegesen kisebb hangsúlyt kap. Az ideális szocialista emberkép mellett teret kap a kisegítő iskolák világa, a fejlesztési területek és a központosított helyett a speciális oktatási elvek.
Elhelyezkedés: Debrecen, Tócóskert tér. Kora: 115-120 év. Magassága. 17-18 m. Törzsmagasság: 360 cm. Törzskerülete: 180 cm. Szép, egészséges, nőivarú egyed. Lombkoronája ép, rajta mindössze néhány száraz ág látható. Ez a páfrányfenyő a város legidősebb fái közé tartozik. A korábbi gondos ápolásnak köszönhetően egészségi állapota jó, koronaformája szép. 1976 óta védett. A védett fa fennmaradása a lelkiismeretes tervezők és építők kíméletes és természeti értéket védő munkáját dicséri.