Az eredeti hangszer a kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjteményben található. A gyűjteményt Leskowsky Albert alapította 1979-ben. Leskowsky a '70-es években hosszabb időt töltött az Német Demokratikus Köztársaságban (ma Németország), ahol megkezdte a különleges hangszerek gyűjtését. Hazatérve az itthoni hangszerkészítőket kereste fel, így gyarapítva gyűjteményét. A hangszerek mellett dalokat is gyűjtött, azokról felvételeket készített. A gyűjtemény azóta adományokból is folyamatosan bővül. A kilencvenes évek eleje óta önálló kiállításon tekinthetők meg a hangszerek.
A képen egy német nyelvű, gyerekeknek készült bűvészkönyv borítója látható, rajta varázssipkás kisfiú, aki varázspálcával bűvészkedik. A könyv címe Zauberbuch für Kinder, szerzői Ilse Keiler és Martin Michalski. Az Otto Maier kiadó gondozásában megjelent 79 oldalas könyv a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely Rodolfó gyűjteményében lelhető fel.
A Veszprém Megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatal Kirendeltsége által kiadott képeslapon Tapolca belvárosának térképe látható, rajta a Tavasbarlang, Batsányi János szobrának, a Gabriella Turistaszálló és a szovjet hősök emlékművének rajzával. A lap a budapesti Cartographia Kiadó gondozásában készült 1980-ban, fellelhető a keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárában.
A képen egy klasszikus bűvész trükk kellékét láthatjuk. A trükk a kínai cirkuszmutatványokból származik. A trükk lényege, hogy a karikákat észrevétlenül egymásba akaszthatjuk, illetve szétválaszthatjuk őket. A bűvész trükk a híres magyar mágus, Roldolfo repertoárjában is gyakran szerepelt.
Kék külső filcborítású, piros szegélyű papír szögletes téglatest, benne fadoboz lenyíló ajtóval, rejtett osztópolccal. A bűvész trükk a híres magyar mágus, Roldolfo repertoárjában is gyakran szerepelt.