Ki írta a Vitéz Franciscót? - Papp Lajos tanulmányának első oldala
Leírás
ELTE BTK Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézetében lévő dokumentumról készült a fényképe, amelyen Papp Lajos "Ki írta a Vitéz Franciscót? című tanulmányának első oldala látható. A tanulmány az "Emlékkönyv Benkő Lóránd hetvenedik születésnapjára" című 1991-ben kiadott kötetben jelent meg. A címben föltett kérdésre a választ 1882-ben Heinrich Gusztáv adta meg, tudnillik az 1552-es költemény szerzője Ráskay Gáspár.
Szépen formált, szerelemes szavakkal szóltak. A Tolnai Népújság szalagcíme
Leírás
A bonyhádi Solymár Imre Városi Könyvtárban található az a Tolnai Népújság 2013. február 15-i száma, amelynek egyik szalagcíme: "Szépen formált, szerelmes szavakkal szóltak."
A Debreceni Nagyerdei kultúrpark Nonprofit Kft tulajdonában lévő képen egy kisebb fészket alkotó szalmacsomóban fehét színű bantám tyúk (törpe dísztyúk) tojása látható.
Egy pesti iparos-kereskedő cég fénykora című kiállítás megnyitója
Leírás
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban 1997. decemberében nyílt meg az "Egy pesti iparos-kereskedő cég fénykora" című kiállítás. A színes fénykép a megnyitón készült: 5 személy látható: S. dr. Nagy Anikó MKVM igazgatóhelyettes, Szabóné Regőczi Erzsébet Dreher dédunoka, Jordán Tamás színész, és Dr. Draveczky Balázs MKVM igazgató. A középen álló balról harmadik férfi kezében papírral éppen a nyitóbeszédet mondja. A háttérben Fűszer és Csemege bolt stilizált bejárata látható.
M. Menyhárt Márta szövő népi iparművész kiállítása a Tímárházban
Leírás
A Debreceni Művelődési Központ belső archívumában található a színes fénykép, amely az M. Menyhárt Márta népi iparművész textíliáiból, a debreceni Tímárházban, 2012. november 11-én nyílt kiállításon készült. A képen Mátrai-Nagy Andrea etnográfus M. Menyhárt Mártának nyújt át virágot. Az alkotót ugyan már fiatal kora óta érdeklik a textilek, de csak nyugdíjasként kezdett komolyan foglalkozni a művészi tartalmú szövéssel. Későn kezdődő pályafutásában az inspirálta, hogy a technikák alaposan megismerése után munkáival ő maga is részese lehet a hagyományőrzésnek és annak átörökítésének. M. Menyhárt Mártának eddigi munkássága során számos kiállítása volt már Debrecenben és Hajdú-Bihar megyében, de többször részt vett már országos népművészeti tárlatokon Budapesten és rendszeresen megmutatta alkotásait Békéscsabán is. Munkáival több országos pályázaton szerepelt sikerrel, nem egyszer értékes különdíjakkal jutalmazták alkotótevékenységét. Saját bevallása szerint szőtteseinél a népművészet motívumkincsének átörökítése a célja, egyéni szín- és ízlésvilággal próbál megfelelni a kor követelményeinek, így a hagyományokat modernebb köntösbe öltöztetve a 21. század emberének tárgyi környezetéhez szabja stílusosan a munkáit.