A Magyar Híradó 1931/359. számának 3. bejátszása pillanatfelvételeket tartalmaz a híres debreceni országos vásárokról. A kirakodó vásárról és a vele egyidőben tartott állatvásárról. A felvételt a Magyar Film Iroda R. T. munkatársai készítették. A filmhíradó a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet gyűjteményében található.
Takáts Gyula fekete-fehér fotója Kaposmérőn készült a vásárban, 1955-ben. A szíjgyártóról és portékájáról készült képet a Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum gyűjteményében őrzik.
D. Rácz Magdolna írása a Nyírbátori füzetek 2. számában jelent meg 1990-ben. A népi kendertermesztés és feldolgozás a magyar néprajztudomány egyik legkutatottabb területe. A számos e témáról napvilágot látott munka közül azonban hiányoznak a Nyírség területéről szóló tanulmányok. Míg a szomszédos beregi és szatmári részekről több kitűnő publikáció alapján nyerhetünk képet, addig a nyírségi terület fehér foltként tűnik fel a kutatások fényében. E hiányt, igyekszik csökkenteni a nyírbátori kendermunkákat és a Báthori István Múzeum népi textília anyagát bemutató tanulmány.
Szabó László képén egy jászdózsai idős nő ül a szövőszék mögött, kezében vetélővel. A kép a Damjanich János Múzeum Néprajzi Fotótárában található Szolnokon.
Bacskai Andrásné naiv képzőművész temperával készült alkotása. Szobabelső. Középen az asztalnál asszony olvas. Balra a széken egy férfi, mellette egy nő. A nő dolgozik, kezében guzsaly, orsó. Jobbra a kemencénél egy férfi és két nő dolgoznak. A falon tükrök. Balra ablak. Ez a festmény a Magyar Naiv Művészek Gyűjteményében található.