A magyarországi szerb telepek jogviszonya az államhoz
Leírás
Szalay László (1813-1864) magyar történetíró, jogász, liberális politikus és publicista, az MTA tagja és főtitkára (1861), a modern magyar történettudomány egyik megalapozója. A magyarországi szerb telepek jogviszonya az államhoz című, 1861-ben kiadott művének kezdő lapjai láthatók.
Varasdy Dezső filmrendező 1974-ben készült munkája dokumentálja, milyen szennyező anyagokkal telítődik és milyen mértékben romlik Budapest levegőjének állapota. Egyre több az autó és egyre kevesebb a zöld terület: ennek a veszélyes jelenségnek a tarthatatlanságára és a védekezés módjaira hívja fel a film a figyelmet.
Kállay Béni (1839-1903) politikus, diplomata, történész. 1868-1875 belgrádi főkonzul. 1882-től az Osztrák- Magyar Monarchia pénzügyminisztere, Bosznia- Hercegovina kormányzója volt. Ő írta a Szerb felkelés története című könyvet is. A róla készült fotó a Kállay Gyűjteményben található Nyíregyházán.
I. Lipót arcképe uralkodásának évszámával. Somogyi Győző festőművész olajfestménye a Magyar királyok arcképcsarnoka sorozatból. A festmény az Együd Árpád Kulturális Központban található.
A Magyar Film Iroda (MFI) Világhíradójának 159-es száma hírt ad egy magyarországi élőnyúl-befogásról. A híradórészlet inzertszövege: "Magyarországon évente sokezer élőnyulat fognak be és szállítanak külföldre, hogy velük az ottani vadállományt felfrissítsék. Kifeszítik a többkilométeres hálót. Megindul a hajtás. Csomagolás. Áldomás."