A magyar diplomácziai emlékek Mátyás király korából 1458-1490 a MTA Történelmi Bizottsága jelentette meg 1877-ben a Magyar történelmi emlékek sorozatban. A négy kötet közül ez a második. Nagy Iván és B. Nyáry Albert szerkesztették. Ez a kötet a Miskolci Evangélikus Egyház gyűjteményében található.
A keszthelyi Balatoni Múzeum képeslaptárában őrzött képeslapon a Szentendrei Skanzen egyik parasztházának konyhája és annak berendezési tárgyai láthatók. A népi díszítőművészet egyik alapvető jellemzője a funkció, az anyag és a motívum egysége. A népi építészetben, a tárgykultúrában, a helyiségek berendezésében is megjelenik ez a hármasság, melynek lényege, hogy nem jellemzőek a magukért való (dísz)tárgyak, illetve nincsenek használat nélküli térkiképzések. Ami a ház esetében megfigyelhető, az jellemző az udvarra, a település szerkezetére és annak közvetlen környzetére is.
A kaposvári Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum állományában található, 1981-ben készített fotón a szennai Szabadtéri Néprajzi Múzeum Bundás névre hallgató kuvasz kutyája látható. A kuvasz az egyik legismertebb magyar nyájőrző, terelőkutya. Ez a magas, nagy termetű, leginkább fehér szőrű kutyafajta kitűnő őrző-védő, nemességet sugárzó szépsége mellett intelligens is.