Bábtáncoltató betlehem színpada. A képeslapot a keszthelyi Balatoni Múzeum őrzi. A bábtáncoltató betlehem a bábjáték paraszti formája Magyarországon. A századforduló körül három fő táji típusa volt ismeretes: a Balaton környéki, a Felső-Tisza vidéki és az Esztergom környéki bábtáncoltató betlehemezés; szórványosan más helyeken is előfordult. A bábtáncoltató betlehemezés színpada templom vagy jászol alakú, ahol a bábokat a bábtáncoltató betlehem alsó részén vágott járatban alulról mozgatják.
Az erdélyi Kalotaszeg, azon belül is Méra sokszínű épített és szellemi értékeit mutatta be a győri székhelyű Cifra Műhely Egyesület „A hagyományok útján” – Cifra szoba Mérából című utazó kiállítása, amely 2013. november 8-án nyitotta meg kapuit a Debreceni Művelődési Központ Tímárház - Kézművesek Házában. Az egyedülálló kiállítási anyag egy erdélyi faluból, Mérából származó cifra szoba teljes bútorzatát és tárgyait mutatja be. Méra 1450 lelkes falu, Kolozsvártól 14 km-re, északnyugati irányban található, a Kolozsvár-Almási hegyek által bezárt völgyben, a Nádasba északról siető Pataka két partján fekszik. Cifrakalotaszeg vagy más néven Nádasmente egyik faluja. A kalotaszegi falvakra jellemző, hogy az épületeken belül a legszebb a cifra szoba, bútoraikat virágmintákkal színesre festik. A piros, a sárga, a kék, és a zöld a leggyakrabban használt színek. A szobában a legdíszesebb a tükör és a mennyezetig varrottas párnákkal megrakott vetett ágy.
A nagybajomi istálló fala "fecskerakásos" technikával készült a szennai Szabadtéri Néprajzi Gyűjteményben. A fényképet a Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum őrzi.