Az 1889-ben Kokron József által alapított hódmezővásárhelyi üzem először kötött alsóingeket gyártott, a kézzel kötött árukat kezdetben csak néhány dolgozó készítette. A gyáron folyamatos fejlesztéseket hajtottak végre, az 1930-as években már svájcisapkát is készítettek. Az üzemet 1948-ban államosították, az utódvállalat a Hódmezővásárhelyi Kötöttárugyár lett. Az 1970-es a vállalat Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár néven a magyar kötőipar egyik legnagyobb és legkorszerűbb üzemévé nőtte ki magát. Termékskálája is jelentősen bővült: a svájci- és sísapkák mellett gyapjú, szintetikus és pamut pulóvereket, kardigánokat, tréningruhákat és más ruházati cikkeket is állított elő a gyár, melyet 2004-ben számoltak fel. (forr.: A Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár száz éve). A felvételen egy 1976-os budapesti divatbemutató pillanatképe látható a cég termékéből. A modell geometrikus mintázatú (görög csigavonalra emlékeztető) miniruhát visel hozzáillő garbóval. A felvétel a Csongrád Megyei Levéltár Hódmezővásárhelyi Levéltárában található.
Kompetencia
Műveltségi terület
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség
Az 1889-ben Kokron József által alapított hódmezővásárhelyi üzem először kötött alsóingeket gyártott, a kézzel kötött árukat kezdetben csak néhány dolgozó készítette. A gyáron folyamatos fejlesztéseket hajtottak végre, az 1930-as években már svájcisapkát is készítettek. Az üzemet 1948-ban államosították, az utódvállalat a Hódmezővásárhelyi Kötöttárugyár lett. Az 1970-es évekre a vállalat Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár néven a magyar kötőipar egyik legnagyobb és legkorszerűbb üzemévé nőtte ki magát. Termékskálája is jelentősen bővült: a svájci- és sísapkák mellett gyapjú, szintetikus és pamut pulóvereket, kardigánokat, tréningruhákat és más ruházati cikkeket is állított elő a gyár, melyet 2004-ben számoltak fel. (forr.: A Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár száz éve). A felvételen egy 1976-os budapesti divatbemutató pillanatképe látható a cég termékéből. A férfi modell világos nadrágot visel kötött csíkos pólóval, hozzáillő szvetterrel, fekete cipővel. A felvétel a Csongrád Megyei Levéltár Hódmezővásárhelyi Levéltárában található.
Az 1889-ben Kokron József által alapított hódmezővásárhelyi üzem először kötött alsóingeket gyártott, a kézzel kötött árukat kezdetben csak néhány dolgozó készítette. A gyáron folyamatos fejlesztéseket hajtottak végre, az 1930-as években már svájcisapkát is készítettek. Az üzemet 1948-ban államosították, az utódvállalat a Hódmezővásárhelyi Kötöttárugyár lett. Az 1970-es évekre a vállalat Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár néven a magyar kötőipar egyik legnagyobb és legkorszerűbb üzemévé nőtte ki magát. Termékskálája is jelentősen bővült: a svájci- és sísapkák mellett gyapjú, szintetikus és pamut pulóvereket, kardigánokat, tréningruhákat és más ruházati cikkeket is állított elő a gyár, melyet 2004-ben számoltak fel. (forr.: A Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár száz éve). A felvételen egy 1976-os budapesti divatbemutató pillanatképe látható a cég termékéből, ezúttal gyermekek viselik a kötöttárugyár termékeit, a nagyobbikon fehér nadrág látható rózsaszín-fehér kötött pulóverrel, fehér sállal, színes sapkával, a másikukon piros nadrág van hozzáillő piros kötött pulóverrel és barna mellénnyel. A felvétel a Csongrád Megyei Levéltár Hódmezővásárhelyi Levéltárában található.
Az 1889-ben Kokron József által alapított hódmezővásárhelyi üzem először kötött alsóingeket gyártott, a kézzel kötött árukat kezdetben csak néhány dolgozó készítette. A gyáron folyamatos fejlesztéseket hajtottak végre, az 1930-as években már svájcisapkát is készítettek. Az üzemet 1948-ban államosították, az utódvállalat a Hódmezővásárhelyi Kötöttárugyár lett. Az 1970-es évekre a vállalat Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár néven a magyar kötőipar egyik legnagyobb és legkorszerűbb üzemévé nőtte ki magát. Termékskálája is jelentősen bővült: a svájci- és sísapkák mellett gyapjú, szintetikus és pamut pulóvereket, kardigánokat, tréningruhákat és más ruházati cikkeket is állított elő a gyár, melyet 2004-ben számoltak fel. (forr.: A Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár száz éve). A felvételen egy 1976-os budapesti divatbemutató pillanatképe látható a cég termékéből. A fotón látható modellek miniszoknyát, illetve bő szárú nadrágot viselnek. A felvétel a Csongrád Megyei Levéltár Hódmezővásárhelyi Levéltárában található.
Az 1889-ben Kokron József által alapított hódmezővásárhelyi üzem először kötött alsóingeket gyártott, a kézzel kötött árukat kezdetben csak néhány dolgozó készítette. A gyáron folyamatos fejlesztéseket hajtottak végre, az 1930-as években már svájcisapkát is készítettek. Az üzemet 1948-ban államosították, az utódvállalat a Hódmezővásárhelyi Kötöttárugyár lett. Az 1970-es évekre a vállalat Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár néven a magyar kötőipar egyik legnagyobb és legkorszerűbb üzemévé nőtte ki magát. Termékskálája is jelentősen bővült: a svájci- és sísapkák mellett gyapjú, szintetikus és pamut pulóvereket, kardigánokat, tréningruhákat és más ruházati cikkeket is állított elő a gyár, melyet 2004-ben számoltak fel. (forr.: A Hódmezővásárhelyi Divat Kötöttárugyár száz éve). A felvételen egy 1976-os budapesti divatbemutató pillanatképe látható a cég termékéből. A fotón látható modell lila színű rövid kertésznadrágot visel barna-fehér csíkos kötött rövid ujjú felsővel. A felvétel a Csongrád Megyei Levéltár Hódmezővásárhelyi Levéltárában található.