A vezénylés kézikönyves Útmutatás a testnevelési gyakorlatok helyes vezetéséhez
Leírás
A vezénylés kézikönyve c. könyv beszkennelt változatát PDF fájlformátumban tekinthetjük meg. A könyvet 1926-ban adták ki másodszor. Testnevelés tanárok, tanítók és jelöltek valamint leventeoktatók számára készítették. Az első kiadás 1914-ben jelent meg, azzal a céllal, hogy egységesítse a testnevelés órákat, a használt vezényszavakat.
"Az 1885-ben megrendezett Országos Általános Kiállításon a sport szempontjából a kiállítási pavilonok közül kettő érdekes. Az egyik a Kárpát Múzeum önálló pavilonja, a másik a hangzatosan a Testgyakorlás Csarnokának - a képen - nevezett épület. Itt húsz cég, magánember és egyesület állította ki a sporttal kapcsolatos termékeit, áruit, dokumentumait és egyéb tárgyait kétszáznegyven négyzetméteren (ez több mint a Sportmúzeum mai kiállítótere). A kiállítók főként külföldi termékeket vonultattak fel, így pl. Aigner Lajos könyvkereskedő szakkönyveket, rajzokat, metszeteket, Bokelberg Ernő NTE művezető atlétikai- és tornaszereket, Huzella Mihály vívó- és ugrószereket, Engl és fiai korcsolyákat, céllövő pisztolyokat és lőtáblákat, Riesz Henrik Jagerféle öltözeteket, a Budapesti Kerékpár Egyesület tricikliket, bicikliket, evező- és szobatorna készülékeket, a Honvédelmi Minisztérium katonai tornahely mintát, a Magyar Tornatanítók Egylete német tornatermek és uszodák makettjeit, Nagy Sándor tornatanár az aradi Lyceum tornatermének mintáit, a Nemzeti Tornaegylet történeti értékű dokumentumokat, tornaszereket, Oherolly János Chicagóban végzett tornatanár testegyenesítő szekrényt, buzogányokat és csónakot, Pacholek N. vívó eszközöket, Huzella M. sportruházatot és Croquet és Lawn ""Tennis"" felszereléseket állított ki._x000D_
_x000D_
"
Egyik legnagyobb költőnk, Petőfi Sándor arcképét őrzi a képeslap. A Csete Ildikó iparművész kézi festéses szitanyomatáról készült képeslap a művésznő kiállítását népszerűsíti. Petőfi Sándor egyik legjelentősebb költőnk, olyan alaposan vizsgálták meg életét, hogy összesen csupán kilenc napjának eseményeit nem ismerik a tudósok. 2005-ben a kiállítást a kecskeméti Katona József Emlékházban rendezték, a Magyar Kultúra Napja alkalmából.
Kompetencia
Évfolyam
Anyanyelvi kommunikáció
Kompetencia 2
Évfolyam 2
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség
A Debreceni Művelődési Központ 2013-ban számos programot rendezett a költészet napja alkalmából, ezek közül az egyik a maratoni versfelolvasás volt. Teljes napot, vagyis huszonnégy órát ölelt fel ez a rendezvény, amely a debreceni Belvárosi Közösségi Házban ért véget. A fotó a Debreceni Művelődési Központ tulajdona.
Érdekel a Ferencrend? című kiadvány - a Ferences rend bemutatása
Leírás
A kiadvány a Ferencrend, ma használatos nevén a Ferences rend részletes bemutatása 34 oldalon. A kiadvány főbb fejezeteinek a címei: A Szent Ferenc Himnusz kottával, A rendalapító Assisi Szent Ferenc, A Ferencrend (és ezen belül 10 alfejezet: pl: Magyar rend tevékenysége, Szent rend, Ferencrend munkálkodása napjainkban, Jellegzetes ferences vonások stb.) . A kiadványt a Ferences Tartományfőnökség adta ki 1942-ben, mely jelenleg a Magyar Ferences Könyvtár és Levéltár tulajdona.