Planetáriumi színes gyermekrajz.A planetárium a szabad szemmel látható égitestek, így a csillagok, a Nap, a Hold, valamint az öt fényes bolygó megjelenítésére szolgáló bonyolult műszer.Az UNESCO, felhívva a figyelmet arra, hogy milyen fontos szerepet játszik a fény életünkben, 2015-öt a Fény Évének választotta. Kecskeméti Planetárium: A 30 éves Kecskeméti Planetárium regionális vonzáskörrel rendelkezik, kisplanetárium lévén, a befogadóképessége 60 fő. Ez ugyan hátrány a nagy létszámú csoportok szempontjából, ugyanakkor mégis előny, mert így bensőséges élményt adhat a látogatóknak.
Kompetencia
Évfolyam
Digitális kompetencia
Kompetencia 2
Évfolyam 2
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség
Magyarország legnagyobb és egyetlen épen maradt magánkönyvtára több mint 90 ezer - főleg XVIII. és XIX. századi - kötetével és berendezésével várja a látogatókat. Neoklasszicista stílusú bútorzata iparművészeti alkotás, ma már több mint 200 éves. A legnagyobb hazai főúri könyvtárat Rómában készített márvány szobrok díszítik, köztük Dianának, a vadászat mitológiai istennőjének gyönyörű szobra is. Látható itt 1808-ban készült földgömb, 200 éves hársfából készült csillár, sőt az 1797-ben épített 33 m hosszú Phönix nevű gálya eredeti tervrajza is. Az objektumon a könyvtár épülete látható.
Szabó Péter könyve az Új Képes Történelem sorozat részeként jelent meg. 1990-ig írja le Erdély történetét, ami azóta, sőt napjainkban is alakul. Ha nincs a kezünkben, könyvtárunkban a könyv, akkor rengeteg portált találhatunk a neten,ebben a témában. Némelyik elfogult, ezért érdemes linkajánlót készíteni előzetesen._x000D_
_x000D_
A hajdani írások szerint az 1900-as évek elején Szegeden még 23 szélmalom működött, ezekből ma már csak egy látható, ez a Dorozsmai szélmalom. A malmot 1961-ben műemlékké nyilvánították, de az 1970-es árvíz teljesen tönkretette. Az összeomlott szélmalmot 1972-1973-ig újjáépítették.
A Természetbúvár magazin 2004/3. számában négy oldalas, fényképekkel illusztrált cikket jelentetett meg a Putnoki-dombság természeti kincseiről, adottságáról és a tájegységeket összekötő szerepéről.