A kecskeméti Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtár aprónyomtatványtárában található meghívó a Bige József hangszerkészítő, népzenész vezetésével megtartott népi fúvós hangszeresek találkozójáról ad hírt. Az 1987. augusztus 20-án lezajlott rendezvényt kiállítás, szakmai tanácskozás és szabadtéri hangverseny színesítette.
A budapesti Hagyományok Háza Népi Iparművészeti Osztályának gyűjteményében található használati tárgyat Serényi Ákos (1952-) fafaragó népi iparművész készítette 1978-ban. A bige, illetve a bigézés egy magyar népi játék, mely során egy 5-10 cm hosszú, 3-4 cm átmérőjű, mindkét végén kihegyezett fadarab végére egy másik, hosszabb ütőfával rácsapnak, hogy az felpattanjon, és még a levegőben újra eltalálva minél messzebbre repüljön.
A keszthelyi Balatoni Múzeum fotótárában található kép a Keszthely és Fenékpuszta közötti benzinkútról készült 1975-ben. Az első töltőállomások Magyarországon 1924-ben létesültek (a Fővárosi Autóüzem Rt. kútjai), ezeket számos társaság állomásai követték, egészen az 1945 utáni államosításig. Ekkortól legnagyobb számban az Áfor (Ásványolaj-forgalmi Vállalat) töltőállomásai szolgáltatták a gépjárművek számára az üzemanyagot, és a külföldi vállalatok (pl. Shell, Agip) kútjai csak a 60-as évek közepétől kezdhették el (újra) a működésüket. A 70-es évek olajválságai máig ható következményekkel jártak sok ország világgazdasági pozíciójára és politikai helyzetére nézve is.
A budapesti MKVM (Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum) fotótárában található képen a Király Sör címkéje látható. A Haggenmacher Henrik nevéhez fűződő sörgyártás a 19. század közepére nyúlik vissza Magyarországon; a budafoki gyáregységük 1910-ben létesült: eddigre a család több szálon kapcsolatba került a magyarországi Dreher-család több tagjával, létrehozva a Haggenmacher-Dreher sörgyárak alapjait.
Kompetencia
Műveltségi terület
Esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőképesség
A budapesti Magyar Ferences Könyvtár gyűjteményében található a Szegeden, 1827-ben megjelent "A szárazon, vízen Istent ő fölségét munkáiban szemlélő, és leborulva ditsérő keresztényeknek" címet viselő, példázatokat tartalmazó könyv. Szerzője Szakácsi Vitus (1789-1870) minorita szerzetes, író, fordító volt.