A Rudnay János-Beliczay László szerzőpárosnak a Corvina Kiadónál 1987-ben megjelent Mézkönyv. A méz és a mézeskalácsosság története című munkája szakácskönyv, kultúrtörténeti és néprajzi szakirodalom és egészségügyi lexikon egyben. Megismertet a méhészet és méztermelés hagyományaival, a hozzá kapcsolódó gasztronómiai kultúrával, valamint a méz és mézes készítmények egészségre gyakorolt kedvező hatásaival.
A példánkban szereplő, a debreceni Déri Múzeum gyűjteményében található kiadvány Balogh István (1912-2007) történész, néprajzkutató 1973-ban megjelent Cívisek világa (Debrecen néprajza) c. kötete. Az Ortutay Gyula és Hofer Tamás lektorálta monográfia előzményeként már 1947-ben napvilágot látott a szerző Cívisek társadalma c. munkája, melyben bemutatja a debreceni parasztpolgárok történeti múltját, tradícióit és mindennapi életét a 20. század első feléig.
A budapesti Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet (MaNDA) Mozgóképgyűjtemények Osztályának kisfilmes dossziétárában található dokumentum Németh István rendezőnek a Mafilm Propagandafilm Stúdiójában 1970-ben készített A kövek újra élnek c. filmjéről tudósít. A 15 perces ismeretterjesztő munka Heves megye műemlékeiről szól, hangsúlyozva a magyar műemlékvédelmi szakemberek 1945 után elért eredményeit. A film narrátorszöveg nélkül, zenei aláfestéssel készült.
A miskolci Evangélikus Egyházmegyei Könyvtár gyűjteményében található tankönyv dr. Streck Laura evangélikus hitoktató, vallástanár munkája. A szerző a 30-as évektől dolgozott a Budapesti Evangélikus Leánygimnázium tanáraként. Az üdvösség útja című, az általános iskolák 5. osztályos evangélikus tanulói számára készült tankönyve a Magyarországi Evangélikus Egyházegyetem kiadásában jelent meg 1949-ben.
A miskolci Herman Ottó Múzeum néprajzi gyűjteményében található tárgy egy Görömböly-Tapolcáról (ma Miskolc város része) származó gyökérbot. Somfából kivágott, faragott, kivésett, pingált és politúrozott díszeszköz, melynek markolata lófejű, halfarkú faragást kapott. A 118 cm hosszú bot legnagyobb átmérője 11 cm. A tárgyról készült fotósorozat Zöldi Orsolya muzeológus munkája.