A képen Tapolca városának térképe látható, jelölve rajta a település nevezetességeivel. Tapolca a Balaton-felvidék nyugati szélén, a Tapolcai-medence közepén helyezkedik el. Nevezetességei közé tartozik a Tavasbarlang, melynek hossza 3280 méter, a Kórház-barlang, a Malom-tó, a Városi Múzeum, a 13.századi katolikus templom, Marton László szobrász különböző köztéri alkotásai és a Szentháromság-szobor.
A Sóstói Múzeumfalu Néprajzi Gyűjteményében található ez a 60,5x75 cm nagyságú dísztörülköző. A fehér vásznon bordó, zöld, rózsaszín keresztszemes minta van. A vászon alul-felül szegett. A geometrikus minta bordó-zöld virág fejeket, és apró, bordó, illetve rózsaszín bimbókat stilizál.
2014-től kezdődően a Magyar Nemzeti Bank új, egyszerre biztonságosabb és esztétikusabb címletsor kibocsájtásába kezdett. Elsőként a legnagyobb mennyiségben forgalomban lévő, legfontosabb bankjegy, a tízezres került forgalomba. Az új bankó előoldalán Szent István magyar király ( 1000/1001-1038 ) változatlan, még az eredetileg 1997-ben bevezetett előző típusról örökölt koronás portréja látható. Az alapnyomat azonban teljesen új lett, sokkalta színesebb, dekoratívabb, a feliratok elhelyezkedése is változott, a hologram sokkalta bonyolultabb mintázatú, mint az elődön. A hátoldalon is maradt az esztergomi bazilika látképe, annak hátterébe a Szent István számára készült, szétterített koronázási palást került. A korábbi bankjegyek hátoldalán középen lévő, értékjelzést tartalmazó dekoratív "guilloche"-t a Képes krónika (Chronicon pictum) díszes, Szent Istvánt pajzsán és zászlaján apostoli kettős kereszttel (crux gemina) ábrázoló iniciáléja váltotta fel.
A Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola 1896-97-es tanév 4. osztályának névsora
Leírás
A kézzel írt papírlapon a hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola 1896-97-es tanévének negyedik osztályos tanulóinak névsora olvasható. A lista első oszlopa a sorszám, a második a lakóhely a harmadikban szerepel a név, majd a születési év, vallás, nemzetiség, édesapa neve, édesanya leénykori neve, végül az apa foglakozása.
A keszthelyi Balatoni Múzeumban található 1992-es színes képeslap hátterében a Badacsony látható felette gomolyfelhők; az előterében a képre montázsolva egy palack Badacsonyi Szürkebarát félédes fehérbor, és egy aranyozott szegélyű talpaspohár borral töltve.