Kecskemét egyik testvérvárosa Marosvásárhely. A testvérváros, testvértelepülés alapötlete szerint az, amikor egy-egy politikailag- és/vagy földrajzilag egymástól távol eső település partneri viszonyt alakít ki egymással annak érdekében, hogy az emberek közötti- és a kulturális kapcsolatokat is erősítsék. A világ különböző tájain különböző nevekkel illetik az ilyen kapcsolatot: Magyarországon: testvérváros, Európa egyes részein: ikerváros, Németországban: partnerváros, Észak-Amerikában, Ausztráliában és Ázsiában: nővér-város.
Ezt az üdvözlő lapot - a gőzmozdonyoknak "hódolva"- Mérei Ignác adta ki Keszthelyen 1910-ben._x005F_x000D_ A korabeli keszthelyi pályaudvart örökítette meg._x005F_x000D_ A Balatoni Múzeum tulajdona._x005F_x000D_
Megtudhatjuk, hogy a Kecskeméti Ifjúsági Otthonban a Csillagszemű juhász történetét játszották el a Bábos Báron tagjai. A gyerekek az előadás után saját bábot is készíthettek.
A DMK munkatársai azért dolgoznak, hogy a cívisváros polgárai – a kicsiktől az idősebbekig –, valamennyi korosztály megtalálja a neki tetsző tartalmas elfoglaltságot, közösségi, művészeti élményt, alkotó örömet. A diákok a Debreceni Művelődési Központ honlapján (www.debrecenimuvkozpont.hu) megismerkedhetnek az intézmény tevékenységével.