Kozma Andor (1861-1933) iskolai tanulmányait Pápán és Felsőlövőn végezte. Az Első Magyar Általános Biztosító Társaság tisztviselőjeként, valamint a Pesti Hírlap és a Budapesti Hírlap munkatársaként dolgozott. Az Újság című lap hasábjain jelentek meg ironikus politikai írásai. 1893-tól a Kisfaludy Társaság tagja. Magyar Rhapsodiák című kötete 1920-ban jelent meg.
A keszthelyi Balatoni Múzeumot 1898 augusztusában alapították.. Ekkor ajánlották fel a múzeum számára az első letétet. A gyűjtemény első darabjait Csák Árpád régészeti gyűjteménye alkotta. Utána alakult meg a természettudományi osztály és kezdődött meg a könyvtári állomány gyarapítása. A néprajzi gyűjtemény alapjait Sági János tette le. 1925-ben kezdték építeni a múzeum új épületét, ahol a kiállítás 1935-ben nyílt meg. A múzeum gyűjteményének nagy része a II. világháborúban megsemmisült. 1949-ben szilárdult meg újra a múzeum helyzete, ekkor még kölcsönzött kiállítási tárgyakkal működött. A háborús veszteség utáni gyűjtőmunka nyomán 1967-ben már saját anyagra épülő állandó kiállítás nyílt.
Trianon emlékét idéző allegorikus nőalak első avatása 1933. május 28-án volt jelenlegi helyén, Debrecenben. A szobrot a II. világháború után eltávolították a helyéről, Győrfi Lajos szobrászművész restaurálását követően került ismét felállításra 2001-ben. A szobor alatt az "Ez a szobor a trianoni szerződés által elrabolt gyermekei sorsát sirató Magyarország fájdalmát jelképezi" felirat olvasható.
A képen megtekinthető dokumentumot ma nem használt szóval nevezték el, ez a szó a "nyugtatvány" . Az eredeti nyugtatványt a Bács-Kiskun Megyei Katona József Könyvtárban tekinthetik meg a kíváncsiskodók. Mérete 186 mm*116 mm és ingyenesen hozzáférhető.
Madách Imre Az ember tragédiája című műve a magyar irodalom egyik legkiemelkedőbb alkotása, és a magyar drámaírás szimbólumává vált. Mindemellett a gimnáziumi magyar irodalom tananyagát és a magyar érettségi anyagát képezi általában. A mű - Goethe Faustjával egyetemben - olyan dráma, melynek színházi adaptációja szinte lehetetlen, mégis rengeteg próbálkozás történt az elmúlt 150 évben. 2002. március 15-én nyílt meg a Nemzeti Színház, melynek avató előadása Szikora János rendezésében Az ember tragédiája volt. Az előadás kilencedik színéből láthatunk fényképet.