Madách Imre Az ember tragédiája című műve a magyar irodalom egyik legkiemelkedőbb alkotása, és a magyar drámaírás szimbólumává vált. Mindemellett a gimnáziumi magyar irodalom tananyagát és a magyar érettségi anyagát képezi általában. A mű - Goethe Faustjával egyetemben - olyan dráma, melynek színházi adaptációja szinte lehetetlen, mégis rengeteg próbálkozás történt az elmúlt 150 évben. 2002. március 15-én nyílt meg a Nemzeti Színház, melynek avató előadása Szikora János rendezésében Az ember tragédiája volt. Az előadás tizenharmadik színéből láthatunk fényképet.
Gombai Ferenc háza (Öcsöd, Arany János u. 5.), ahol József Attila 1910-1912 között nevelt gyerekként élt. A költő 1905-ben született Budapesten a Ferencvárosban, a Gát utca 3. számú házban, ahol ma a József Attila Emlékház áll. Az emlékház három kiállító teremből áll; az első kettő József Attila életrajzát vonultatja fel családi portrék bemutatásával, és részletek olvashatók az életrajzából. A harmadik terem a költő műveit mutatja be megjelenési sorrendben. Életének Balatonszárszón 1937-ben önkezüleg vetett véget .
Vörösmarty Mihály a Magyar Tudományos Akadémia és a Kisfaludy Társaság rendes tagja, a magyar romantika egyik legkiemelkedőbb alakja. A nemesi származású költő 1800. december 1-én született Kápolnásnyéken és 1855. november 19-én Budapesten halt meg. A Zalán futása című művének a megjelenésétől (1825) számítják a reformkor kezdetét. A 18 oldalas tanulmányt Csányi László írta 1976-ban Vörösmarty Mihály fiatal éveiről, költészetéről.
Balatonalmádi városának központi parkja látható a képen, ahol Petőfi Sándor szobra is található. A vörös homokkő talapzaton álló, Petőfi Sándort ábrázoló bronz mellszobor Izsó Miklós szobrászművész alkotása. A keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárának tulajdona a levelezőlap eredetije.
Miskolc-Lillafüredre vezető hegyi út képe. Lillafüred (Miskolc-Lillafüred) Borsod-Abaúj-Zemplén megyei település, közigazgatásilag Miskolc része. Jelentős turisztikai látványosság, az egyik legjelentősebb idegenforgalmi település a Bükk-hegységben. A kép a Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtárában lelhető fel.