A fotón Máriássy Félix tart ünnepi beszédet. Máriássy Félix magyar filmrendező, akinek olyan alkotások köthetőek a nevéhez, mint a Rokonok (1954), Egy pikoló világos, Budapesti tavasz (1955), Fapados szerelem (1959) stb. Az ünnepi beszéd formális, érzelemkeltő, meggyőző funkcióval, ünnepi tartalommal. Ismeretlen jogtulajdonos, Manda fotótár.
A Szeretlek Magyarország Klub Párbeszéd című képeslapjának képe. A párbeszéd, dialógus lényege a kommunikációban részt vevők közötti viszony kétoldalúsága, oda-vissza hatás. A párbeszédes viszony konfliktust, érzelmet, reakciót válthat ki valamelyik félből, így átalakulhat a dialógus valami mássá. A Balatoni Múzeum Képeslaptárából.
Antall József levele 1985-ből. Az első szabadon választott magyar miniszterelnök által elküldött kísérőlevél. Antall József részt vett 1956 forradalmi eseményeiben, később orvostörténészként, levéltárosként és tanárként dolgozott, 1988-ban tért vissza a politikába, az MDF munkájában kapcsolódott be. 1990-ben pártja nyerte el a legtöbb szavazatot, Antall József pedig miniszterelnökként folytatta munkáját haláláig. A levél a Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum tulajdona.
A képen Tokaji György: Kérem a panaszkönyvet! című színdarabján készült felvétel látható. A szereplők: Forgács Tibor, Nádassy Anna, Bánó Pál. A panaszkönyvben a megrövidített, sérelmet szenvedett, nem megfelelően ellátott vendég jelezhette problémáját a szolgáltatóval szemben. A panaszos hangvételű szövegek hivatalos formában is megjelennek, panaszlevél formájában. A Miskolci Nemzeti Színház birtokában található az eredeti.
Jókai Mór: Az arany ember című regényének színpadi változatához készült színlapot láthatunk a képen. Jókai egyik legismertebb, és az író számára is legkedveltebb műve a Tímár Mihály, Noémi és Tímea történetét elbeszélő regény. A kötelesség és boldogság között utat kereső Tímárnak minden arannyá változik a kezében, ám ettől csak mind jobban eltávolodik az általa vágyott, tisztességes úttól. A könyvet a Debreceni Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban is megtalálhatjuk.