Zrinyi Miklós gróf, költő, államférfi, hadvezér 1620-ban született és 1664-ben egy tragikus kimenetelű vadászaton vesztette az életét. A Szigeti veszedelem írója egy ősi horvát nemesi család sarjaként látta meg a napvilágot. Miután édesapja elhunyt, II. Ferdinánd utasítására előbb arisztokrata gyámokhoz, majd Pázmány Péter esztergomi érsekhez került. Miután hazatérhetett ősi családi birtokaikra, melyek közül Zrínyi Miklós az északabbi muraközi és dunántúli területeket választotta, azok fekvéséből eredően szinte állandó hadakozásra kényszerült a végeken portyázó törökökkel szemben.
Jókai Mór író 1825. február 18-án született Révkomáromban egy nemesi, értelmiségi csasládban, 1904. május 5-én Budapest halt meg. Az író a magyar romantika legjelentősebb képviselője, és az egyik leggyakrabban olvasott szerzők közé tartozik. Az 1848-as márciusi események egyik vezéralakja, a 12 pont szerkesztője. A regényíró, a „nagy magyar mesemondó”, országgyűlési képviselő, főrendiházi tag, a Magyar Tudományos Akadémia igazgató-tanácsának tagja, a Szent István-rend lovagja, a Kisfaludy Társaság tagja, a Petőfi Társaság elnöke, akit 1849 után tetteiért halálra ítéltek. Az 1850-es években álnéven jelentek meg az írásai, majd felmentették, és ezek után különböző lapoknál dolgozott, majd egy politikai lapot alapított. Politikai pályafutása mellett továbbra is író maradt, ekkor alkotta A kőszívű ember fiai, Az aranyember, a Fekete gyémántok című regényeit is.
Krúdy Gyula (1878–1933) Nyíregyházán született a negyvennyolcas hagyományokat ápoló dzsentricsaládban. Nagyapjának az öccse (Krúdy Kálmán) a szabadságharc után betyárként „tovább harcolt”, és az életét Mikszáth is földolgozta. Krúdy Gyula édesapja ügyvéd volt, anyja a Krúdy házban volt cseléd. Érettségi után Debrecenben, majd Nagyváradon újságíróskodott, 1896-ban Pestre költözött, s csak az írásnak élt. Jó barátságban állt Ady Endrével és baráti körével. Az író márványból és bronzból készült szobra Mészáros Dezső alkotása._x005F_x000D_
A kecskeméti HELPI Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda által közölt hír 2002. május 31-én jelent meg a Metro című újságban. A közlemény szerint a HELPI ingyenes tanácsadást biztosít a Kecskemét és vonzáskörzetében élő 14-18 éves korosztály számára. Milyen témában adott információt és tanácsot a HELPI?
Az újságcímlapot idéző plakáton olvasható "56 a korabeli sajtó tükrében" című kiadvány látható a képen. Az 1956-os forradalom máig kérdéseket vet fel a magyar társadalomban, a debreceni Újkerti Közösségi Házban rendezett bemutatón a tragikus végű forradalom anyagait és relikviáit tekinthették meg az érdeklődők. A kép a Debreceni Művelődési Központ tulajdonában van.