1950 utáni aprónyomtatvány, röplap a Kecskeméti Ifjúsági Otthon programkínálatáról az 1993-as nyári szünetre. A Kecskeméti Kulturális Otthon 1975. január 11-én nyitotta meg kapuit a látogatók előtt. Azóta is fő feladata Kecskemét város polgárainak kulturális, művészeti, szabadidős és közösségi igényeinek, szükségleteinek kielégítése, rekreáció, a szórakozás és a szórakoztatás, a szabadidő hasznos eltöltésének segítése, a közösségi művelődés lehetőségeinek biztosítása és az alkotókészség kibontakoztatása. 1993 nyarán is számos tábort, tanfolyamot hirdetett e fenti cél megvalósítása érdekében.
1983-ban készült fekete-fehér fotó oszlopos-tornácos házról, Tiszaszőlős községből, Jász-Nagykun-Szolnok megyébőll. A lakóház vagy ritkábban melléképület homlokzata mellé épített, oszlopokkal, pillérekkel, boltívekkel alátámasztott fedéllel ellátott térség, amely emberi tartózkodásra, munkavégzésre vagy raktározásra szolgál. A tornác szó az olasz terrazzóból származik, esetleg a középfelnémet tërraz közvetítésével. 1507 óta ismert, széles körben elterjedt nyelvjárásainkban, de az irodalmi nyelv is használja. A kép a szolnoki Damjanich János Múzeum tulajdona.
1950 utáni aprónyomtatvány, a Kecskeméti Ifjúsági Otthon Programkínálata az 1993-as nyári szünetre. A Kecskeméti Kulturális Otthon 1975. január 11-én nyitotta meg kapuit a látogatók előtt. Azóta is fő feladata Kecskemét város polgárainak kulturális, művészeti, szabadidős és közösségi igényeinek, szükségleteinek kielégítése, rekreáció, a szórakozás és a szórakoztatás, a szabadidő hasznos eltöltésének segítése, a közösségi művelődés lehetőségeinek biztosítás és az alkotókészség kibontakoztatása.
1950 utáni aprónyomtatvány, röplap Kecskeméti Ifjúsági Otthon Programkínálata az 1991 őszi időszakára. A Kecskeméti Kulturális Otthon 1975. január 11-én nyitotta meg kapuit a látogatók előtt. Azóta is fő feladata Kecskemét város polgárainak kulturális, művészeti, szabadidős és közösségi igényeinek, szükségleteinek kielégítése, rekreáció, a szórakozás és a szórakoztatás, a szabadidő hasznos eltöltésének segítése, a közösségi művelődés lehetőségeinek biztosítás és az alkotókészség kibontakoztatása. 1991 nyarán is számos tábort, tanfolyamot hirdetett e fenti cél megvalósítása érdekében.
Színes képeslap, Velencében egy gondolás csónakázik a vizen. A gondola leginkább Velencében a lagúnákon és a csatornákban való közlekedésre (hajózásra) használt, a taxit helyettesítő jármű. A gondola jellegzetes alakja hosszirányban határozott görbületet mutat, eleje (orra) és hátulja (tatja) a magasba nyúlik. A hajótest emiatt a lehető legkisebb felületen, csak a hosszának 55%-át kitevő lapos fenekű középrészen érintkezik a vízzel – ami lehetővé teszi, hogy egyetlen evezős mozgassa az orrdísszel együtt 11 méter hosszú és mintegy 350 kilós csónakot.