A fotón egy 2010-es kerékpártúráról szóló cikket illusztráló biciklis páros látható. A KorszakVáltó Határon-Túra elnevezésű eseményen nagyjából százötven kerékpáros indult. A sport mellett a határon átívelő kapcsolatok erősítését célozta a túra, mivel annak résztvevői három nap alatt jutottak el a magyar-román határra, majd hatnapi tekeréssel – napi átlagosan 90-100 kilométert megtéve – a székelyföldi Csíkszeredára kerékpároztak. A cikk a Hajdú Online című internetes lapban jelent meg, archivált változatát a http://debrecenimuvkozpont.hu/ oldalon tárolták.
Az 1924. évi nyári olimpiai játékok, hivatalos nevén a VIII. nyári olimpiai játékok egy több sportágat magában foglaló nemzetközi sportesemény volt, melyet 1924. május 4- július 27. között rendeztek meg Párizsban. A magyar versenyzők atlétika sportágban három pontszerző helyezést- köztük Somfai Elemér -az ötpróba versenyszámban ezüstérmet szerzett.
Magyar anzix, audiovizuális anyag. Előadja a Duna Hazai néptánchagyományaink egyik legnépszerűbb megjelenítője az 1957-ben alakult BM Duna Művészegyüttes. Tagjai kiváló tudású hivatásos táncosok és hangszeres művészek. Az együtteshez tartozik a 30 fős tánckar és a 7 tagú népi zenekar. Az együttes a hiteles néptánc dinamikus tolmácsolásában és folyamatos táncszínházi feldolgozásaiban egyaránt korszerű előadói és alkotói megjelenítésre törekszik. E kettősségnek köszönhető, hogy szemléleti módja és műhelymunkája mindenkor nyitott. Juhász Zsolt művészeti igazgató vezetése mellett alkotói palettáján az ország, más jeles koreográfusai is sorra megjelennek, mint például Novák Ferenc, Kricskovics Antal, Zsuráfszki Zoltán, Farkas Zoltán. Az együttes műsora a magyar néptánckultúra legszebb gyöngyszemeit tartalmazza, a zenekar pedig hű tolmácsolója a magyar népzenének. Bemutató: 2013. május 16.
A Magyar Híradó 1924. szeptemberi száma még fekete-fehér változatban és hang nélkül tájékoztatja a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítés csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.
Az Országos Testnevelési Tanács Testnevelési utasítás című kiadványa 1926-ban jelent meg a Stádium Sajtóvállalat Rt. kiadásában. A II. rész II. füzete a Szabadgyakorlatok címet kapta. Az Országos Testnevelési Tanács 1913-ban alakult meg és lett a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium véleményező és tanácsadó szervezete a sporttal és testneveléssel kapcsolatos kérdésekben. Ezen a néven kisebb megszakításokkal 1941-ig működött._x005F_x000D_