Törös Olga olimpiai tornász bajnok életrajza, érmei, relikviái
Leírás
A dokumentum Törös Olga tornásznőt és versenyzői karrierje során kapott érmeit, emlékplakettjeit mutatja be. Törös Olga sportolónő Debrecenben született 1914-ben. Az 1936. évi nyári olimpiai játékokon, Berlinben bronzérmet szerzett női tornacsapat tagja volt, később edző, testnevelő tanár. 100. születésnapja alkalmából a bajnoknőt beválasztották a Halhatatlanok Klubjába is. A dokumentumot a Kecskeméti Olimpiai Barátok Bóbis Gyula Köre hozta létre.
A Magyar Híradó 1924. szeptemberi száma még fekete-fehér változatban és hang nélkül tájékoztatatta a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítése csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.
A képsorozat több kosárlabda-történeti relikviát vonultat fel, melyek között dedikált labdát, serleget és zászlót is találunk. A tárgyak Sinkó Lajos, a Magyar Szabadstílusú BMX Szövetség volt főtitkára tulajdonában állnak. A több darabos egyedülálló gyűjtemény immáron húsz éve gyarapodik. Gazdájának célja, hogy végre egy kecskeméti sportmúzeumban otthonra leljenek a tárgyak, amelyek sporttörténelmet írtak. A dokumentumot a Kecskeméti Olimpiai Barátok Bóbis Gyula Köre hozta létre.
A keszthelyi Balatoni Múzeum Képeslaptárában található színes képeslapon egy fekete szörfruhába öltözött nő artisztikusan, megrendezett módon esik le a szörfről a tengerbe. A fotós a nő tengerbe érkezését megelőző pillantot kapta el.
A Debrecenben született röplabdás sportoló az 1964-es tokiói olimpián volt tagja a hatodik helyezett magyar csapatnak. A Debreceni Vasutas Sport Clubban, Sorbán László nevelőedzője irányításával kezdett röplabdázni, majd átigazolt a Debreceni Egyetemi Atlétikai Club NB I-es csapatába. A jó fizikai adottságokkal rendelkező sportoló 151 alkalommal képviselte hazánkat válogatottként. Hatszoros magyar bajnokcsapat tagja, kétszer a Magyar Népköztársasági Kupa aranyérmese volt. Tagja volt a világbajnokságon hatodik helyezett csapatnak. Az Európa-bajnokságon ezüstérmet nyert csapat erőssége volt. Élt 1937. október 9.–1999. január 29. A játékost megörökítő fotó a Hajdú-Bihar Megyei Sporttörténész Egylet kiállítási anyagának darabja.