Kaposváron született 1913. december 12-én, a Németh István fasor 67. szám alatt Lengváry Ferenc néven. Alig múlt 1 éves, amikor az édesapja a fronton meghalt. Az özvegy Lengvárynénak testvére, Csik László orvos ajánlotta fel segítségét, aki a legbetegebb megjelenésű fiút, Ferkót 1923. május 5-én nevére vette. Így lett Lengváry Ferkóból Csik Ferenc. A család 1924-ben Keszthelyre a Csik nagyszülőkhöz költözött, ahol a fiúk gyakran úsztak a Balatonban. Ferkó már ekkor is kitűnt pajtásai közül. Az objektumon Csík Ferenc olimpiai bajnok sírköve látható, mely a keszthelyi temetőben található.
Az ókori olimpiai játékok ezer évig követték egymást megszakíthatatlanul szigorú rendben. Közben háborúk dúltak, birodalmak születtek és tűntek el a föld színéről, de győztesek és vesztesek négyévenként megjelentek egy kis jelentéktelen görög városállamban, hogy Zeusz főisten kegyhelyénél összemérjék erejüket, ügyességüket. A Magyar Diáksport Szövetség 1988 óta, a 72 tagországgal rendelkező International School Sport Federation (ISF) – Nemzetközi Iskolasport Szövetség – tagjaként részt vesz a nemzetközi iskolai sportéletben, rendezi meg a diákolimpiákat. A képen a Kecskeméti Református Gimnázium III. helyezést elérő amatőr röplabdacsapat által nyert serleget láthatjuk.
Tájékozottság a tanult versenysportágak versenyrendszeréről, a magyar élsportolók eredményeinek ismerete.
Leírás
Az olimpiai játékokra a Nemzetközi Olimpiai Bizottság meghívót küld a nemzetek olimpiai bizottságai számára. A meghívót többségében A4 méretű, papír díszmappában helyezik el. A Sinkó Lajos sport relikviáit bemutató anyagban a Magyar Olimpiai Bizottság részére, a 2012. évi londoni olimpiai játékok meghívóját is láthatjuk.
Foltán László olimpiai és világbajnok kenus evezőlapátja az 1978-as belgrádi világbajnokság idejéből Sinkó Lajos magángyűjteményében található. A fa evezőlapát elülső oldalán dedikáció olvasható: „Foltán László 1978 Belgrád VB I. hely”. Foltán László az aktív sportolást későn, a katonai szolgálat letöltését követően kezdte. Ennek ellenére gyorsan a legjobbak közé került, mivel rendkívüli tehetségének köszönhetően hamar ráérzett egy olyan kenuzási stílusra, amelyre a mai napig törekszenek a sport legjobbjai.
1963-as kiadású testnevelési kézikönyvet láthatunk beszkennelve pdf formátumban. A könyv kifejezetten középiskolás lány osztályok (csoportok) részére tartalmaz alaptantervre épített anyagokat, módszertani javaslatokat. A testnevelés élettani, anatómiai és fiziológiai hatásait nem tárgyalja. Témája a torna és az atlétika, labdajátékok, úszás, téli sportok. Minden témában olvashatunk pontos leírásokat a célokról, feladatokról, olvashatunk példagyakorlatokat, nyújtó és lazító gyakorlatokat.