A Magyar Világhíradó 1932. évi februári száma még fekete-fehér változatban tájékoztatatta a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítése csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.
A Magyar Világhíradó 1931. évi novemberi száma még fekete-fehér változatban és hang nélkül tájékoztatatta a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítése csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.
A Magyar Világhíradó 1932. évi januári száma még fekete-fehér változatban tájékoztatatta a nézőket a nagyvilág történéseiről. Magyarországon az első filmhíradókat az 1896-os millenniumi ünnepségek alkalmával forgatták, de a rendszeres filmhíradó készítése csak a XX. század tízes éveiben indult meg. 1991-ig tartott az a korszak, amikor a mozilátogatók a nagyjátékfilmek előtt a filmhíradókból tájékozódhattak hazánk és a nagyvilág jelentősebb eseményeiről. Ekkorra viszont a televízió és a videotechnika fejlődése túlhaladottá tette a híradózás e fajtáját.
A kecskeméti Hagyományőrző napon, 2001-ben szervezett kötélhúzás eseményét eleveníti föl a kép. A hagyományőrző napokon megjelenő sportesemények gyakran valamilyen népi mozgásformát elevenítenek föl. Az első népi sportolimpiát 1973-ban tartották meg Brodjanciban. Később már több, mint ezren vetélkedtek ostorcsattogtatásban, kőhajításban, patkódobásban, abroncsgördítésben, zsákban futásban, kötélhúzásban és más versenyágakban. A fotó a Kecskeméti Ifjúsági Otthon birtokában van.
A Kecskeméti Ifjúsági Otthon 1997-1998-as fekete-fehér szórólapja. Az Ifjúsági Otthonban szervezett ún. Manó tornán a 4-7 éves lányok és fiúk mozgásfejlesztése folyt.