A Debreczeni Nemzeti Színház plakátja 2 szakaszos „rendkívüli nagy bűvészeti előadást” hirdet 1864. április 17-re.Kövessy Ede (első magyar bűvész) „Az egyiptomi varázslat”című előadásáról tájékozódhatnak az érdeklődők. _x005F_x000D_ A színlap a Debreceni Egyetem elektronikus Archívumában (DEA) található meg._x005F_x000D_ https://dea.lib.unideb.hu/dea/handle/2437/418_x005F_x000D_ _x005F_x000D_
A „Toboz”c. alkotást Dékány Dóra a Kecskeméti Ifjúsági Otthon sokszorosító grafikai műhelyében készítette. A linómetszet a fametszethez hasonló magasnyomású sokszorosító eljárás, az ilyen eljárással készült grafikai lap. A sima linóleumlapra felvitt rajz alapján árokvésővel vájják ki azokat a részeket, melyek a nyomtatás során nem hagyhatnak nyomot a lapon.
A macskabagoly az egyik leggyakoribb közepes termetű barna bagoly, Európa nagy részén megtalálható. Állandó madaraink közé tartozik, hazánkban főként a középhegységi, valamint az ártéri erdőkben lelhető fel, azonban falvakban, városokban is megfigyelhető. Tollazatának színe a rozsdabarnától a szürkéig változhat. Feje nagyobb, teste pedig zömökebb a gyöngybagolyhoz képest. Éjszakai madár, táplálékát kisebb rágcsálók, madarak és rovarok alkotják. Öreg fák odvaiban, régi épületek padlásain, elhagyott fészkekben magányosan költ. A fészekalj 3-5 tojásból áll. Magyarországon védett, természetvédelmi értéke 50 000 Ft. A Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum tulajdona a macskabagoly preparátum.
A képen a Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum tulajdonában lévő preparátum látható. A gyöngybagoly hátának alapszíne szürke, melyen fekete és fehér hosszanti pettyeket láthatunk. A fejen és a tarkón hasonló mintázat látható vöröses, rozsdás alapszínen. Has oldala fehér. A hímek tollazata általában világosabb. Fekete szeme van, és tollfüle nincs. A többi bagolyhoz képest karcsúbb, magasabb. Éjszaka aktív, ragadozó. Néha nappal is repül, de az nagyon ritka. Röpte szinte hangtalan. A földművelési területek jó vadászterületet biztosítanak számára. Rágcsálókra vadászik, leginkább cickányokra, pockokra és egyéb kisebb rágcsálókra. Lakott területeken fészkel, legszívesebben a templomok tornyában, de beköltözik elhagyott istállókba, padlásokba is. Hazánkban lehetséges két költés is egy évben. Fészket nem készít, a hím készít mélyedést a tojások számára. Amíg a tojó kotlik, addig a hím eteti. Hazánkban az ember épületeihez kötődik. Magyarországon fokozottan védett, természetvédelmi értéke 100 000 Ft.
A gyöngybagoly hátának alapszíne szürke, melyen fekete és fehér hosszanti pettyeket láthatunk. A fejen és a tarkón hasonló mintázat látható vöröses, rozsdás alapszínen. Hasoldala fehér. A hímek tollazata általában világosabb. Fekete szeme van, és tollfüle nincs. Éjszaka aktív ragadozó. Röpte szinte hangtalan. Rágcsálókra vadászik, leginkább cickányokra, pockokra és egyéb kisebb rágcsálókra. Lakott területeken fészkel, legszívesebben a templomok tornyában, de beköltözik elhagyott istállókba, padlásokba is. Magyarországon fokozottan védett, természetvédelmi értéke 100 000 Ft. A gyöngybagoly a Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum preparátuma.