A debreceni Nagyerdei Kultúrparkot 1958-ban alapították. 1961 óta összevonva működik a Vidámparkkal. A kultúrpark területe 1994 óta természetvédelmi oltalom alatt áll. Nemcsak mint állatkert működik, hanem egyre inkább növénykerti feladatokat is ellát. Találhatók itt olyan állatok, melyek Magyarországon csak ebben a parkban láthatók, mint például a nyerges gólyák vagy a fuvolázómadár.
A debreceni Nagyerdei Kultúrparkot 1958-ban alapították. 1961 óta összevonva működik a Vidámparkkal. A kultúrpark területe 1994 óta természetvédelmi oltalom alatt áll. Nem csak mint állatkert működik, hanem egyre inkább növénykerti feladatokat is ellát. Találhatók itt olyan állatok, melyek Magyarországon csak ebben a parkban láthatók, mint például a nyerges gólyák vagy a fuvolázómadár.
A Rippl-Rónai Megyei Hatókörű Városi Múzeum tulajdonában lévő füstös cankó (Tringa erythropus) preparátum a természettudományi gyűjtemény részét képezi. A füstös cankó a madarak osztályának lilealakúak (Charadriiformes) rendjébe, ezen belül a szalonkafélék (Scolopacidae) családjába tartozó faj. Skandináviában és Észak-Ázsiában költ, ősszel délre vonul, eljut Dél-Ázsiába, Afrikába, a Földközi-tenger és az Atlanti-óceán partvidékére, illetve Észak-Amerikába is. Fátlan és erdős tundrák vizeinél és mocsarainál honos. Márciustól májusig, illetve augusztustól novemberig Magyarországon rendszeres vendég, de átnyaraló példányok is előfordulnak. Átlagos testhossza 29-31cm, szárnyfesztávolsága 61-67cm, testtömege 125-210g. Egyik legnagyobb testű cankó-faj. Lába hosszú, élénk piros színű. Hosszú nyaka és ugyancsak hosszú, tövén piros vékony és egyenes fekete csőre miatt igen karcsúnak látszik. A tojó és a hím egyforma színezetű, násztollazatban szinte koromfekete, a költés után ezt kivedlik és világos szürke színűek lesznek. A kirepülő fiókák első vedlésükig erősen pettyezett barnásszürke színűek, ilyenkor könnyen összetéveszthetőek a hasonló színű, de kevéssel kisebb piroslábú cankóval. Partokon, zátonyokon, tó medrekben szurkálással szedegeti apró csigákból, kagylókból, tengeri rákokból és férgekből álló táplálékát, de gyomrában már kis halakat is találtak. Tavak, mocsarak partján a zsombékokra, növényi anyagokból rakja fészkét. A fészkelési időszak május közepétől június derekáig tart. Fészekalja 3-4 tojásból áll. Magyarországon védett, természetvédelmi értéke: 25.000,- Ft.
A jávorantilopot bemutató információs tábla a debreceni Nagyerdei Kutúrparkban található. A tábla a fajt leíró információkat tartalmazza, térkép segítségével mutatja be elterjedését, tartalmazza tudományos (latin), német és angol elnevezését. A képeken jól megfigyelhető az állat színezete és testfelépítése. A főbb adatok (testtömeg, élettartam, vemhességi idő és az utódok száma) a tábla alján kiemelésre kerültek.
A kaliforniai királysiklót bemutató információs tábla a debreceni Nagyerdei Kutúrparkban található. A tábla a fajt leíró információkat tartalmazza, térkép segítségével mutatja be elterjedését, tartalmazza tudományos (latin), német és angol elnevezését. A képeken jól megfigyelhető az állat színezete és testfelépítése. A főbb adatok (testhossz, élettartam, kelési idő és a tojások száma) a tábla alján kiemelésre kerültek.