A keszthelyi Balatoni Múzeumot 1898 augusztusában alapították. Ekkor ajánlották fel a múzeum számára az első letétet. A gyűjtemény első darabjait Csák Árpád régészeti gyűjteménye alkotta. Ezután alakult meg a természettudományi osztály és kezdődött meg a könyvtári állomány gyarapítása. A néprajzi gyűjtemény alapjait Sági János tette le. 1925-ben kezdték építeni a múzeum új épületét, ahol a kiállítás 1935-ben nyílt meg. A múzeum gyűjteményének nagy része a II. világháborúban megsemmisült. 1949-ben szilárdult meg újra a múzeum helyzete, ekkor még kölcsönzött kiállítási tárgyakkal működött. A háborús veszteség utáni gyűjtőmunka nyomán 1967-ben már saját anyagra épülő állandó kiállítás nyílt.
A kép a szolnoki Damjanich János Múzeum Néprajzi Fotótárában található. A múzeum küldetése, hogy a Jász-Nagykun-Szolnok megye régészeti, történeti, néprajzi, képzőművészeti örökségét összegyűjtse, gondozza. Fontos számára, hogy a múzeumba látogatók megismerhessék a megye történetét, kultúrális kincseit.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum tulajdonában álló képen egy budapesti utcarészlet látható a Budapesti Takarékpénztár épületével. A mai épület egy 1867-ben felépített gőzmalom helyén épült fel. A Blum János alapította hatalmas méretű, később Hungáriának is nevezett üzemet az 1920-as évek közepe táján bontották le, majd a helyén 1935-ben épült fel a Budapesti Takarékpénztár ötszintes bauhaus stílusú bérháza._x005F_x000D_ _x005F_x000D_
Különleges képeslapot vitt a posta Budapestre egy nyugalmazott vezérigazgató részére. Rendhagyó balatoni üdvözletet tartalmazott, melyet 1941. július 27-én adtak föl. Az üdvözlőlap a keszthelyi Balatoni Múzeum levéltárában található.
1870. december 31-én, szilveszter estéjén, a debreceni színház az azonos című darabot, valamint a Gizella című balett előadást tűzte műsorára. Különös a korabeli helyesírást mai szemmel olvasni. Érdekes, hogy a színészek nevét épp hogy csak a vezetéknévvel említik.