A képen egy öntöttvasból készült kerekes kút látható, mely felirata szerint a MÁVAG (Magyar Királyi Állami Vas-, Acél- és Gépgyárak) gyártmánya volt. A kút a mezőkövesdi Hajdu Ráfis János Mezőgazdasági Gépmúzeumban került kiállításra. A Mezőgazdasági Gépmúzeum az országban egyedülálló gyűjteménnyel rendelkezik. Célja a paraszti uradalmi gazdálkodásban egykor használatos gépek, járművek és munkaeszközök együttes bemutatása.
A színes, képes levelezőlapon a szegedi Tiszapart látható, háttérben épületekkel, híddal, a közelben csónakok vannak kikötve. A lapot 1096-ban június 18-án adták postára. A levelezőlap csak a XIX. század második felében jelent meg a postai termékek között, 1869-ben a világon elsőként az osztrák és a magyar posta rendszeresítette ezt az új küldeményfajtát. Napjainkban jelentősége háttérbe szorul, de a régi lapokat sokan gyűjtik. A dokumentum a szegedi Móra Ferenc Múzeum gyűjteményét gazdagítja.
A magyar kőris a KLTE Fizikai Tanszékének főépülete előtt, attól 5 méter távolságra áll. Kora: 90-100 év. Magassága: 20-22 m. Törzskerülete: 305 cm. 1993 óta védett. Elhelyezkedés: Debrecen, Bem tér 18/a. Valószínű, hogy a régi Füvészkertből származik a közelében álló magas kőrissel egyetemben. A fa lombkoronája viszonylag ép, korának megfelelő egészségi állapotú, viszont a kőris helyenként csúcsszáradás jeleit mutatja. A korona felső harmadában kisebb ágelhalás, pusztulás nyomait figyelhetjük meg.
Elhelyezkedésük: Debrecen - Nagymacs, Kastélykert u. 44. sz. Koruk: 140 - 150 év. Magasságuk: 20-24 m A jobb oldali példány törzskerülete: 364 cm . A baloldali példány törzskerülete: 550 cm. A jobb oldali egyed törzsmagassága: 220 cm. A bal oldali nagyobb platán törzsmagassága: 210 cm. A fák 2006 óta védettek. Néhány helybéli lakos elbeszélése szerint a platánokat az 1848-49-es szabadságharc után ültették a 13 aradi vértanú emlékére. Mára ez a két példány maradt az egykori emlékhely fái közül.
Elhelyezkedése: Debrecen, Péterfia u. (Bem tértől a Rákóczi u.- Péterfia u. sarkáig) A fák kora: 40 év. Magasságuk: 6-7 m. Legnagyobb törzskerülete: 155 cm Legkisebb törzskerülete: 32 cm A fasort jelenleg 92 db fa alkotja Előző 15 évben pótolt: 6 db. A Bem tértől a Péterfia utcáig húzódó kőriseken 2008 telén végezték el a koronaalakító metszést. A fasor 2006 óta védett. A debreceni fasor fáinak egészségi állapota a jelenlegi termőhelyi viszonyok, környezeti adottságok mellett is kitűnő. A folyamatosan emelkedő környezeti terhelések, valamint más káros antropogén hatások ellenére elmondható, hogy a Gömbkőris sor jelenleg a legjobb egészségi állapotú védett fasor Debrecen város területén.