A debreceni Nagyerdei Kultúrparkot 1958-ban alapították. 1961 óta összevonva működik a Vidámparkkal. A kultúrpark területe 1994 óta természetvédelmi oltalom alatt áll. Nemcsak mint állatkert működik, hanem egyre inkább növénykerti feladatokat is ellát. Találhatók itt olyan állatok, melyek Magyarországon csak ebben a parkban láthatók, mint például a nyerges gólyák vagy a fuvolázómadár.
„A szocialista demokrácia erősítésén belül most előtérben álló feladat az üzemi, a munkahelyi demokrácia fejlesztése. A tapasztalatok azt bizonyítják, hogy ha erősödik az üzemi demokrácia, a dolgozóknak nagyobb beleszólási lehetőségük a vállalati gazdálkodásba a helyi- és a közügyekbe, ez fokozza aktivitásukat, szélesíti látókörüket és növeli felelősségtudatukat.” Olvashatjuk a film cenzúra szövegének összefoglalójában. A filmet a MAFILM készíttette 1974-ben. Az alkotók: Timár István rendező, Sas István dramaturg, Kassai Tamás hang, Gyarmati Ida, Hoffmann Vladimir operatőr.
Hirmann Ferenc (1855-1939)az első ipari műhelyét 1880-ban Budapesten a Dob utcában, majd az üzletet és a cég irodáit is befogadó épületet 1889-ben a Csányi u. 9. sz. alatt nyitotta meg. A Váci út 119. szám alatti Fémárugyárat 1911-ben indította. A gyárakban a sokféle fémszerelvény előállítás mellett a korabeli tűzoltó készülékek gyártásával és a bronzból készült köztéri szobrok öntésével is foglalkoztak. A képen az egyik üzem belső részlete látható.
Debrecen Város Természeti Emlékei - Piramis kocsányos tölgy fasor
Leírás
Elhelyezkedés: Debrecen, Egyetem sugárút-Bethlen utcán kettős fasor. A Hatvan utcától a Hunyadi utcáig az út nyugati oldalán 29 fa, a keleti oldalon (Kölcsey mellett) 24 fa alkotja a fasort. A Hunyadi utca – Thali Kálmán utca között húzódó szakaszon az itt álló tölgyek egyedszáma összesen 27, a Bethlen utca keleti oldalán a Thali Kálmán utcától a Honvéd utcáig pedig 4. Az Egyetem sugárút keleti oldalán a Honvéd utcától a Füredi útig húzódó szakaszon összesen 32 fa áll. Az Egyetem sugárút nyugati oldalán a Honvéd utca – Füredi út közötti szakaszon 34 fa alkotja a fasort. A fák átlagos kora 40-50 év. Átlagos magasságuk: 18-20 m. A fasor egyedszáma: 150 db. Törzskerületük: 135-220 cm. A fasor 2006 óta védett.
Az Oktatástörténeti Gyűjtemény 1982-ben nyílt meg Szendrőben Dr. Demjén István által vezetett gyűjtőmunkával, melyet a Cserehát iskolatörténeti értékeiből válogattak össze. A kiállítás bemutatásának célja, hogy megmentsék, rendezzék és közkinccsé tegyék a régvolt iskolák történeti értékeit. A XVII. sz. végén épült Csáky-kastély egyik helyiségében kapott helyet a régi tanterem, melyben régi iskolai bútorokat, iskolai címereket, szekrényeket, padokat, székeket, a szemléletes tanításhoz szükséges eszközöket, kiegészítőket helyeztek el a kiállítók.