A keszthelyi Balatoni Múzeumot 1898 augusztusában alapították. Ekkor ajánlották fel a múzeum számára az első letétet. A gyűjtemény első darabjait Csák Árpád régészeti gyűjteménye alkotta. Ezután alakult meg a természettudományi osztály és kezdődött meg a könyvtári állomány gyarapítása. A néprajzi gyűjtemény alapjait Sági János tette le. 1925-ben kezdték építeni a múzeum új épületét, ahol a kiállítás 1935-ben nyílt meg. A múzeum gyűjteményének nagy része a II. világháborúban megsemmisült. A háborús veszteség utáni gyűjtőmunka nyomán 1967-ben már saját anyagra épülő állandó kiállítás nyílt.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban megtekinthető fénykép a budapesti Corvin Áruház kirakatáról készült. A napjainkban is üzemelő Corvin Áruház Budapest első nagyáruháza, melyet 1926. március 1-jén adtak át a nagyközönségnek. Az áruház a második világháború során kiégett ugyan, de csupán kisebb sérüléseket szenvedett. 1944-ben bezárt. A talpra álló áruházat 1948-ban államosították. Tevékenységi köre az 50-es évek után is túlmutatott az áruházi szolgáltatásokon. Divatbemutatókat és képzőművészeti kiállításokat is rendeztek a palotaszerű épületben. Az ötvenes években, a világháborút követő áruhiány folyamatosan csökkent a ruházati cikkek területén, a városi öltözködés igyekezett folyamatos lépést tartani az európai divatáramlatokkal. Ezek közvetítésében fontos szerepet játszottak az olyan női magazinok, mint például az 1949-től kiadott Nők Lapja. A korabeli divatlapokat nem az egyéni ízlésnek való megfelelés ihlette, hanem az állami konfekciógyárak termékeinek dicsérete: a dolgozó férfiak és nők puritán öltözködési stílusának előtérbe helyezése az "öncélú divatozás" helyett.
Az 1900-as évek elején készített képeslap a Balatonban fürdőző embereket ábrázolja. Az előtérben négy felnőtt nő - egyikük kisgyermeket tart a karjaiban- és egy felnőtt férfi látható. A hölgyek kalapban állnak vagy guggolnak a vízben. Lehet, hogy utcai ruhában vannak?
A kép az Újkerti Közösségiházban készült 2012-ben az Egészségnap elnevezésű rendezvényen, ahol a látogatók egészségügyi szűrővizsgálatokon vehettek részt. Lehetőség volt vérnyomás-, vércukor-, koleszterin-, testsúlymérési lehetőség igénybevételére. Az általános állapotfelmérések elvégzésén túl a szakemberek életmódvezetési tanácsokkal is ellátták a pácienseket. A kép a Debreceni Művelődési Központ feltöltött anyaga.
A foltvarrás (foltmozaik, patchwork) története igen régi. A szükség, a szegénység hozta létre, amely során praktikus darabokat készítettek a megszőtt anyagdarabokból. Az első foltvarró asszonyok minden folton-folt takarójukat kézi varrással készítették. Kisebb közösségekben a hosszú téli estéken ezzel a kézimunkázással múlatták az idejüket. A foltvarrás vagy foltmunkák eredetileg olyan kézimunkák, amelyeket az amerikai földművesek (farmerek) asszonyai készítettek főleg elhasznált ruhaneműk még használható részeiből. A dokumentum képei a Debrecenben működő Újkerti Közösségi Ház Foltvarró Szakkörének tevékenységét mutatják be.