A Debreceni Művelődési Központ tulajdonában lévő összesen 6 darab fénykép az Újkert Közösségi Házban 2012. február 08-án megrendezett "Újkerti egészségnap"-on készült. Az első fényképen egy idősebb úr haskerületét méri egy fehér köpenyes hölgy. A férfi lába előtt szobamérleg. Az Újkerti Közösségi Házban minden évben megrendezik az egészségnapot. Szűrővizsgálatok (vérnyomás-, vércukor-, testsúlymérés stb.), életmódvezetési tanácsadás, állapotfelmérés, immuntréning, gerinctorna szerepel a programban.
Az eredeti hangszer a kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjteményben található. A gyűjteményt Leskowsky Albert alapította 1979-ben. Leskowsky a '70-es években hosszabb időt töltött a Német Demokratikus Köztársaságban, ahol megkezdte a különleges hangszerek gyűjtését. Hazatérve az itthoni hangszerkészítőket kereste fel, így gyarapítva a gyűjteményét. A hangszerek mellett dalokat is gyűjtött, azokról felvételeket készített. A gyűjtemény azóta adományokból is folyamatosan bővül. A kilencvenes évek eleje óta önálló kiállításon tekinthetők meg a hangszerek.
A Balatoni Múzeum képeslaptárában megtekinthető kép a Badacsonyt ábrázolja. A Badacsony a Tapolca-medencei tanúhegyek legmagsabbika, magassága 437 méter. Alakja szinte kör, melynek kerülete 11 km. A tanúhegyek másodlagos kúp vagy csonkakúp alakú képződmények. Kialakulásukat az üledékes térszínre ömlött híg lávának köszönhetik. Az ilyen képződmények körüli, vulkánikus kőzetekkel be nem borított üledékes térszínek viszont gyorsan pusztulnak. Ennek az lesz a következménye, hogy a lávatakarós részekből csonkakúp, néha kúp alakú hegyek maradnak fenn, tanúskodva a térszín eredeti magasságáról.
A képeken látható újságcikk a Debreceni Nagyerdőben található Állat és Növénykertről szól. Magyarország első természetvédelmi területén terül el. 1958-ban nyitotta meg kapuit. Az évtizedek során sok átalakuláson, felújításon ment keresztül. Nem csak külső, hanem szemléletbeli változások is történtek. A kicsi ketreceket lecserélték, úgynevezett élőhely típusú kifutókat készítettek. 1992-ben kialakították a növénykertet, ahol az itt honos növényeket lehetett eleinte megtekinteni, de azóta kialakítottak trópusi házat, pálmaházat, ahol az egzotikus növények kaptak helyet.
A Balatoni Múzeum képeslaptárában megtekinthető fotókon egy képeslap mindkét oldala látható. Az egyik oldalán egy mozaikkép, Üdvözlet Komáromból felirattal, illetve képek: társasházak; Városháza; Petőfi Sándor Általános Iskola; Jókai Mór- szobor. A másik oldalán pár baráti sort olvashatunk. „ Kedves Adél! Itt nyaralunk egy hetet a Komáromi üdülőben. A Marié ez a kis ház. Majd levelet is írunk. Ircsi nagyon lesült, pedig csak kis ideig volt napon. Remélem nem lesz baja. Millió puszit küldünk Ira és Ircsike”